Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Raiffeisen nie przyjął się w Rumunii. Bank zamyka tamtejszy biznes by skoncentrować się na Polsce

Chodzi o cyfrowe ramię austriackiej instytucji, a więc Raiffeisen Digital Bank

Serwis xyz opublikował dziś artykuł na temat zmian w strategii rozwoju Raiffeisen Digital Banku. To cyfrowe ramię austriackiej instytucji, zarządzane na polskim rynku przez Kamila Niewiatowskiego. Menager zdradził, że reprezentowana przez niego instytucja właśnie podjęła decyzję o wycofaniu się z rynku rumuńskiego, który był drugim, po Polsce, na którym uruchomiła swoją działalność.

Przeczytajcie także: Zapraszamy na tegoroczny Cashless Club

Zdaniem Niewiatowskiego rumuński rynek, na którym RDB oferuje rachunek osobisty, okazał się o wiele bardziej wymagający niż początkowo się wydawało. Stąd ostatnia decyzja Raiffeisena, która ma pozwolić bankowi na skupieniu się na rozwoju w Polsce. Tu instytucja ma szerokie portfolio produktów, od rachunku osobistego z kartą, przez lokaty i konta oszczędnościowe po kilka rodzajów kredytów.

To portfolio ma być rozszerzane natomiast nie zmieni się jedno, czyli że bank nie zamierza otwierać fizycznych oddziałów a nawet tworzyć internetowego serwisu transakcyjnego. Podstawowym sposobem kontaktu z klientami wciąż będzie aplikacja mobilna. Niewiatowski nie zdradzaił, ilu kierowana przez niego instytucja ma w Polsce klientów. Powiedział jedynie, że jej aplikację pobrano 800 tys. razy a jej aktywa wynoszą ok. 2 mld zł.

Przeczytajcie także: Zgłoście swoją firmę na Mapę polskiego fintechu 2025

Na polskim rynku Raiffeisen Digital Bank walczy o nowych klientów m.in. atrakcyjną ofertą lokacyjną. Na przykład obecnie można tu założyć konto oszczędnościowe z oprocentowaniem promocyjnym na poziomie 7 proc. w skali roku, lub depozyt terminowy na 3 miesiące z oprocentowaniem w wysokości 5,8 proc. w skali roku. Należy jednak pamiętać, że deponując tu pieniądze formalnie robimy to w banku austriackim, gdzie obowiązuje 25-proc. podatek od zysków kapitałowych (w Polsce to 19 proc.). Zmniejsza to zatem opłacalność oszczędzania w RDB, choć jest możliwość opodatkowania zysków w Polsce. To wymaga jednak przejścia specjalnej procedury przed naczelnikiem urzędu skarbowego.

Źródło: xyz

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.
Promocje

Booksy przyzna 20 zł za zakup karty podarunkowej, jeśli zapłacicie kartą Visa

Środki zgromadzone na karcie podarunkowej można wykorzystać przy rezerwacji wizyty za pośrednictwem Booksy

Nasza Cashlesspedia

Wpisz w pole i wyszukaj termin, którego definicja Cię interesuje:
lub przeglądaj:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies