Do Mojego ING można dodawać konta prowadzone w Alior Banku, BNP Paribas, Credit Agricole, mBanku, Millennium, Pekao, PKO BP, Santanderze, a teraz także w Revolucie
Klienci ING Banku Śląskiego mogą podglądać stan swoich kont i kart Revoluta w Moim ING. Dzięki ogłoszonej właśnie integracji, usługa agregacji kont w ING obejmuje już dziewięć banków – oprócz Revoluta są to także: Alior, BNP Paribas, Credit Agricole, mBank, Millennium, Pekao, PKO BP i Santander.
Rozwiązanie "Dodaj konto z innego banku" bazuje na otwartej bankowości, a konkretnie na usłudze AIS (account information service), w ramach której klient może wyrazić zgodę, by jego bank udostępnił informacje o koncie innemu podmiotowi, np. fintechowi, ale też po prostu konkurencyjnemu bankowi. ING jako jeden z pierwszych na polskim rynku zbudował na tej funkcji usługę agregacji kont. Jest też pierwszym, który umożliwia dodanie do swojego agregatora kont bieżących i kieszonek z Revoluta (agregacja nie obejmuje sejfów).
Agregacja kont pozwala klientowi sprawdzić w jednym miejscu stan rachunków prowadzonych w różnych bankach, przeglądać historię transakcji wszystkich kont razem, łącznie analizować wydatki i planować wspólny budżet. Sięgnięcie po otwartą bankowość może też ułatwić ubieganie się o pożyczkę (jeżeli wynagrodzenie klienta wpływa do innego banku). W przypadku wybranych banków klienci Śląskiego mogą też w Moim ING zlecić przelewy z rachunków prowadzonych w innym banku (to rozwiązanie bazujące na drugiej "openbankingowej" usłudze, wprowadzonej przez dyrektywę PSD 2, czyli PIS – payment initiation service).
Aby dodać konto prowadzone w innej instytucji do Mojego ING, należy na stronie głównej aplikacji, w grupie produktów Konta, wybrać "Dodaj", a następnie "Dodaj konto z innego banku". Po wskazaniu banku prowadzącego dany rachunek, np. Revoluta, klient zostanie przekierowany do aplikacji lub na stronę logowania do danego banku. Tam potwierdzi dane kont mobilną autoryzacją lub SMS-em, po czym zostanie przeniesiony z powrotem do ING, by dokończyć proces. Dodatkowe konto będzie od razu widoczne w serwisie ING, a klient może przypisać mu własną nazwę i określić, jak i gdzie ma być prezentowane.