Revolut na kilku rynkach, na których działa, prowadzi rekrutacje na stanowiska kierownicze związane z obsługą klientów z segmentu private banking
Revolut na swojej stronie internetowej opublikował ogłoszenia o pracę, które mogą sugerować, że fintech jest coraz bliżej zaoferowania usług private banking. Spółka szuka menagerów odpowiedzialnych za zgodność z regulacjami prawnymi oraz za zarządzania relacjami z klientami z tego segmentu rynku. Oznaczać to może także, że zamierzenia, artykułowane już wcześniej przez przedstawicieli Revoluta, przeszły do kolejnej fazy realizacji.
O planach wprowadzenia usług dla najbogatszych klientów pod koniec ubiegłego roku wspomniał szef Revoluta Nik Storonski. Z kolei rzecznik spółki w jednym z wywiadów powiedział, że bankowość prywatna to obszar badany przez Revoluta pod kątem możliwości rozszerzenia i ulepszenia oferty. Dodał jednak, że to na razie wczesny etap i odmówił podania kolejnych szczegółów na ten temat.
Usługi private banking kierowane są do najbogatszych klientów. W polskich warunkach oznacza to, że ich odbiorcami są osoby posiadające płynne aktywa (np. gotówka, lokaty) o wartości co najmniej miliona złotych. Wśród elementów private banking są przede wszystkim usługi związane z zarządzaniem oszczędnościami czy inwestycjami kapitałowymi, ale także specjalne wersje rachunków osobistych wyposażonych w tzw. wartości dodane czy prestiżowe karty płatnicze. Większość banków, działających na polskim rynku, posiada ofertę dla takich klientów.