Za postój nadal można płacić też za pomocą dotychczas dostępnych SkyCash, Mobilet i Flowbird
W Warszawie można już opłacać parkowanie w strefie płatnego postoju sześcioma aplikacjami mobilnymi – poinformował stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. Do dotychczas dostępnych SkyCash, Mobilet i Flowbird dołączyły AnyPark, mPay i CityParkApp.
O tym, że można się spodziewać poszerzenia grona operatorów płatności za postój w Warszawie, mogliście przeczytać już w sierpniu w tekście: Szykują się duże zmiany w płatnościach mobilnych za parkowanie w Warszawie. Lista operatorów aplikacji ma być otwarta. Pisaliśmy wtedy, że stołeczny ZDM zdecydował się zmienić model współpracy z operatorami aplikacji – w drodze przetargu wyłonił integratora i operatora systemu płatności mobilnych, którym została firma City Parking Group. Podmiotowi temu powierzono m.in. zadanie zawierania umów z poszczególnymi dostawcami zainteresowanymi przyjmowaniem opłat. – Integrator ma obowiązek zawrzeć umowę z każdym dostawcą płatności mobilnych, który spełni ustandaryzowane przez nas warunki. Sens tego rozwiązania polega na tym, żeby umożliwić realizację takich płatności jak najszerszej grupie podmiotów – tłumaczył wówczas Jakub Dybalski, rzecznik prasowy ZDM, dopytywany przez cashless.pl o szczegóły nowego rozwiązania.
Spełnić warunki ZDM-u i podpisać umowy z integratorem zdołali operatorzy już wcześniej działający w Warszawie, a więc SkyCash, Mobilet i Flowbird. Jako że przetarg wygrało City Parking Group, naturalne jest, że także jego aplikacja – CityParkApp – stała się jedną z opcji dla warszawskich kierowców. A listę tę uzupełniły mPay, co już zapowiadaliśmy w tekście Po 11 latach mPay wraca z płatnościami za parkowanie w Warszawie, oraz AnyPark. Przypomnę, że ze względu na współpracę Mobiletu i SkyCash z bankami, warszawiacy mogą też opłacać parkowanie bezpośrednio w licznych aplikacjach bankowych (ich listę sprawdzicie tutaj).
ZDM podaje, że płatności mobilne za pomocą aplikacji to najchętniej wybierany przez warszawskich kierowców sposób na opłacanie postoju w stołecznej strefie. Aktualnie w ten sposób realizowana jest ponad połowa płatności za parkowanie.