Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
mPay rozpoczyna przegląd opcji strategicznych. Będzie szukał nowego inwestora

Na razie nie zdecydowano, czy inwestor miałby objąć mniejszościowy czy większościowy pakiet akcji, nie wyklucza się też utrzymania dotychczasowej struktury właścicielskiej lub zawarcia aliansu strategicznego

mPay poinformował, że rozpoczyna przegląd opcji strategicznych. Jego celem jest znalezienie inwestora zainteresowanego objęciem mniejszościowego lub większościowego pakietu akcji w spółce.

Jak podano w komunikacie giełdowym, na razie rozważane są różne możliwości. Poszukiwany jest inwestor, który zaangażowałby się kapitałowo i operacyjne, w wyniku czego mogłoby dojść do podwyższenia kapitału zakładowego spółki, zakupu lub sprzedaży istniejących akcji emitenta. Nie wykluczono jednak także utrzymania dotychczasowej struktury właścicielskiej, zawarcia aliansu strategicznego czy przeprowadzenia transakcji mającej jeszcze inne skutki dla struktury akcjonariatu.

Przeczytajcie także: W grudniu ruszy nowa platforma mBanku: mOkazje zakupy

mPay jest jednym z najważniejszych oraz najstarszym operatorem tzw. płatności zdalnych na polskim rynku (a więc np. za bilety komunikacji miejskiej czy parkingowe). Fintech rozwija aplikację mobilną mPay, pretendującą do miana superapki (a więc jednego miejsca zapewniającego dostęp do wielu usług), a także aktywnie poszukuje możliwości rozwoju w szeroko rozumianych płatnościach.

Pod koniec listopada spółka poinformowała o podpisaniu umowy z ukraińskim Universal Bankiem. Obejmuje ona otwieranie oraz obsługę rachunków płatniczych i rachunków technicznych, wydawanie instrumentów płatniczych oraz realizację szybkich przekazów pieniężnych z Polski do Ukrainy. W maju udostępnił długo zapowiadaną kartę płatniczą. A w ostatnich kwartałach mPay chwalił się całą serią umów i listów intencyjnych. Podpisano je m.in. z właścicielem Yanosika, bukmacherem SuperBet, Totalizatorem Sportowym, operatorem kart flotowych E100 czy Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Różnie natomiast bywa z realizacją tych projektów, o czym mogliście przeczytać w tekstach: Ukraińcy nie będą udziałowcami mPay. Spółka zawiesiła rozmowy z MTB Bankiem czy Giełda wycofuje się z crowdfundingu. Prawdopodobnie będzie szukać inwestora dla spółki GPW Private Market.

Przeczytajcie także: W Norwegii uruchomiono pierwszą na świecie alternatywę dla Apple Pay

Według informacji na stronie mPay, obecnie największym akcjonariuszem spółki jest Grupa Lew, która ma niecałe 22 proc. udziału w kapitale zakładowym oraz w liczbie głosów na walnym zgromadzeniu. Po ok. 5,5 proc. mają S&C Business oraz Artur Błasik. Pozostałe 67 proc. przypada na akcjonariuszy, którzy mają po mniej niż 5 proc. akcji. Na temat zmian w akcjonariacie spółki pisaliśmy także tutaj: Rozwodu Zaorskiego z mPay ciąg dalszy. Inwestor sprzedaje akcje spółki.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies