Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Bank Credit Agricole wprowadził trwały nośnik od Hitachi

Nowe rozwiązanie zmniejsza zużycie papieru i jest zgodne z wymogami prawa

Z komunikatu prasowego Credit Agricole wynika, że bank ten wdrożył nowy system do przechowywania ważnych dokumentów na tzw. trwałym nośniku. Dokumenty takie jak np. cenniki czy regulaminy usług dostępne są dla klientów w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca w internetowym serwisie transakcyjnym CA24. Aby do nich zajrzeć, należy wejść do sekcji Wiadomości, do zakładki Moje dokumenty.

Przeczytajcie także: Aplikacja Credit Agricole także dla klientów bez konta

Cyfrowy trwały nośnik to system, którego zadaniem jest przesyłanie i przechowywanie ważnych dokumentów, dotyczących wszystkich klientów, takich jak np. nowe regulaminy czy cenniki usług, a także dokumentów wynikających z relacji banku z konkretnym klientem, takich jak aneksy do umów czy same umowy. Większość banków wdrożyła już systemy do przechowywania cyfrowych dokumentów ogólnych, takich jak cenniki i regulaminy.

Problem cyfrowego trwałego nośnika był jednym z najgorętszych tematów w branży bankowej kilka lat temu, gdy zajął się nim Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W wyniku prowadzonych przez niego postępowań instytucje zostały zobowiązane do wdrożenia narzędzi zapewniających łatwy dostęp do dokumentów oraz uniemożliwiających ich zmianę po wgraniu na trwały nośnik.

Przeczytajcie także: Hitachi ma umowę z PeP

Na rynku pojawiło się kilka technologii i wiele firm dostarczających systemy do cyfrowego trwałego nośnika. Największą popularność zdobyło rozwiązanie o nazwie WORM (Write Once, Read Many, co w języku angielskim oznacza: "zapisz raz, czytaj wiele razy"). W technologii tej specjalizuje się m.in. japońska firma Hitachi, która zaangażowała się w jej promocję w polskim sektorze finansowym. Wiele banków, w tym wspomniany wyżej Credit Agricole, wykorzystuje WORM od Hitachi właśnie. Japońska firma współpracuje przy tym projekcie z OChK (Operator Chmury Krajowej).

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies