Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Karty PayPo coraz bliżej, ale z regulaminu wynika, że płacenie nimi będzie dość skomplikowane

Przed płatnością użytkownik będzie musiał złożyć wniosek o zawarcie umowy, wskazując sklep i potrzebną mu kwotę na zakupy

PayPo opublikowało na swojej stronie regulaminy dotyczące wydawanych przez siebie kart, co zasygnalizował nam jeden z czytelników. Z dokumentów można się dowiedzieć m.in., jak wnioskować o nową kartę oraz jak z niej korzystać. W regulaminie przedstawiono również procedurę płatności, która okazuje się bardziej złożona, niż można by się spodziewać.

Przeczytajcie także: Za nami pierwszy Cashless Breakfast tej jesieni

Z umieszczonego na stronie PayPo dokumentu wynika, że zanim klient zapłaci kartą – czy to w sklepie stacjonarnym, czy online – powinien złożyć w aplikacji mobilnej PayPo wniosek o zawarcie nowej umowy. We wniosku wskazuje sklep oraz maksymalną kwotę, jaką chce przeznaczyć na zakupy. Następnie PayPo rozpatruje wniosek, a o swojej decyzji informuje użytkownika. Wskaże mu też czas, w jakim może on zapłacić kartą od momentu zawarcia umowy – w razie potrzeby, czas ten można przedłużyć. Środki można wykorzystać tylko w sklepie, który został wskazany we wniosku, a kwota transakcji nie może być wyższa niż ta, o którą klient skutecznie wnioskował.

PayPo zapowiada, że będzie udostępniać różne rodzaje umów produktowych, a zasady ich zawierania przedstawi użytkownikowi w trakcie wnioskowania o zawarcie umowy oraz na swojej stronie internetowej. Na razie jednak nie widzę takich informacji na stronie fintechu. Jeśli umowa produktowa będzie kredytem konsumenckim, oprocentowanie i inne koszty określi umowa kredytu konsumenckiego.

Jak zaznaczono, kartą nie będzie można wpłacać ani wypłacać gotówki w jakiejkolwiek formie (w tym w ramach cashbacku), wykonywać przelewów i poleceń zapłaty, przyjmować przelewów ani przyjmować zwrotów środków za zakupy ze sklepów innych niż ten, w którym zakupy zrobiono kartą PayPo.

Oferowana przez PayPo karta będzie mieć postać wirtualną, a żeby z niej korzystać, należy ją dodać do cyfrowego portfela – Apple Pay lub Google Pay. Karta nie będzie powiązana z rachunkiem płatniczym.

Przeczytajcie także: Cinkciarz oskarża banki o zmowę i grozi pozwami

W regulaminie wskazano także, że kartą będzie można płacić w Polsce, w sklepach stacjonarnych i internetowych, wskazanych w aplikacji. Dopytuję przedstawicieli fintechu o to zastrzeżenie – spodziewać by się bowiem można, że karta powinna działać wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności Visa. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście: Karty PayPo trafią do klientów jeszcze w październiku. Prezes fintechu tłumaczy, jak i gdzie będzie można nimi płacić.

O tym, że PayPo zamierza wydawać karty, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać już kilka lat temu. W sierpniu tego roku zaś projekt dotarł do bardziej zaawansowanej fazy – zaproszono grupę klientów do testowania tego rozwiązania. Można zakładać, że pojawienie się regulaminów kart na stronie PayPo oznacza, że coraz bliżej jest do zakończenia pilotażu i udostępnienia kart wszystkim zainteresowanym.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies