Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Kolejny ubezpieczyciel zaoferuje polisy komunikacyjne? Credit Agricole Ubezpieczenia dołączył do grona członków UFG

Członkostwo w UFG jest obowiązkowe dla wszystkich podmiotów oferujących OC komunikacyjne lub OC rolnika

Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń zostało wpisane na listę członków Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Członkostwo w tym gronie jest obowiązkowe dla wszystkich krajowych i zagranicznych zakładów ubezpieczeń, które oferują na terenie Polski ubezpieczenie OC komunikacyjne lub OC rolnika.

Przeczytajcie także: Pojawił się pomysł standaryzacji ubezpieczeń

Przystąpienie Credit Agricole Ubezpieczenia do Funduszu jest zatem sygnałem, że ubezpieczyciel zamierza zacząć oferować OC komunikacyjne (lub ewentualnie OC rolnika). Zapytałam Credit Agricole o to, kiedy spodziewać się nowego produktu, co ciekawego ubezpieczyciel zaproponuje klientom i co stało za decyzją o wejściu w nowy segment ubezpieczeń. Kiedy otrzymam odpowiedź, przygotuję na ten temat nowy tekst.

Zakres licencji CA Ubezpieczenia obejmuje OC posiadacza pojazdu mechanicznego (grupa 10, dział II ubezpieczeń), natomiast do tej pory ubezpieczyciel nie prowadził działalności w tym zakresie. Również bank Credit Agricole nie ma w swojej ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych, co oznacza, że ewentualne wprowadzenie przez CA Ubezpieczenia do swojej oferty ubezpieczeń dla kierowców może poskutkować także pojawieniem się nowej linii ubezpieczeń w banku. Istotnym partnerem dystrybucyjnym dla towarzystwa mogłaby też być spółka leasingowa z grupy Credit Agricole, czyli EFL.

Przeczytajcie także: Balcia zaoferuje polskim klientom apkę ubezpieczeniową

Jeśli Credit Agricole Ubezpieczenia rzeczywiście zdecyduje się na rozpoczęcie sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych w najbliższym czasie, to będzie kolejnym podmiotem, który postanowił spróbować zawalczyć o zainteresowanie posiadaczy aut. Innym beniaminkiem w tej linii jest Redclick, który od października rozpoczął sprzedaż polis. Jednocześnie warto zaznaczyć, że rynek OC komunikacyjnego jest obecnie bardzo konkurencyjny. Z danych KNF wynika, że po I półroczu strata ubezpieczycieli wyniosła już 164,2 mln zł. Jest to efekt szybko rosnących wypłat, przy jednoczesnych niewielkich podwyżkach cen. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście: Ubezpieczyciele komunikacyjni coraz bardziej pod kreską. KNF pokazał wyniki rynku.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies