Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Autopay Adyen
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tpay obsłuży płatności głosowe w recyklomatach. Żeby kaucja trafiła na konto, trzeba będzie podać trzywyrazowe hasło

Twórcy urządzenia przewidzieli również bardziej tradycyjne formy zwrotu kaucji, jak np. wydruk z kodem do realizacji w kasie

Tpay poinformowało, że będzie obsługiwało płatności w nowatorskich recyklomatach, zaprojektowanych w ramach współpracy naukowców z Łukasiewicz – Poznańskiego Instytutu Technologicznego, firmy Czysta Polska Recyklomaty oraz Tpay. Dlaczego nowatorskich? Przede wszystkim z uwagi na możliwość realizowania płatności głosowych.

Przeczytajcie także: PKO BP zmienił cennik kredytówek

O pomyśle na stworzenie takiego urządzenia mogliście przeczytać już jakiś czas temu w serwisie cashless.pl. Recyklomat będzie przyjmował opakowania zwrotne, takie jak butelki czy puszki, a użytkownik będzie mógł zdecydować, w jakiej formie ma trafić do niego zwrot kaucji. Oprócz klasycznych rozwiązań, jak kwitek z kodem do wykorzystania w sklepowej kasie czy możliwość sfotografowania kodu QR, twórcy recyklomatu przewidzieli możliwość błyskawicznych przelewów na konto bez konieczności podawania jego numeru.

Wystarczy, że użytkownik poda swoje indywidualne hasło, składające się z trzech słów, w którym zakodowany będzie numer jego rachunku. W efekcie podczas zwrotu butelki czy puszki nie trzeba będzie mieć przy sobie telefonu czy pobierać jakichkolwiek kwitków – po wypowiedzeniu przy recyklomacie ustalonego hasła, kaucja trafi od razu na konto użytkownika. Osoby, które nie będą chciały korzystać z głosowego wprowadzania hasła, mogą z kolei wpisać swój numer telefonu, co również poskutkuje przelewem kaucji.

Przeczytajcie także: Bilety Kolei Mazowieckich w aplikacji Jakdojade

Przedstawiciele Tpay zapewniają, że rozwiązanie to nie tylko zwiększa wygodę, ale też zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Urządzenia tego typu będą mogły być umieszczane nie tylko w sklepach, ale też w parkach, na placach czy przy stadionach – wszędzie, gdzie gromadzą się ludzie i spożywają napoje. Z łatwością mają też korzystać z niego dzieci – nie martwiąc się o zgubienie kwitka.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: TPAY

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies