Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Regulamin Blika wkrótce pojawi się na stronie Revoluta

To kolejny sygnał, że brytyjski fintechowy bank pracuje nad wprowadzeniem do oferty płatności Blik

Jeden z czytelników cashless.pl doszukał się na stronie Revoluta informacji, że wkrótce pojawią się na niej zasady korzystania z Blika. I rzeczywiście, po otwarciu zakładki "Umowy prawne", a następnie "Produkty" można znaleźć komunikat głoszący, że "już wkrótce" pojawią się tu "Blik Terms", czyli zasady, na jakich Revolut będzie oferował płatności polskiego fintechu. Ale plik w formacie pdf, otwierający się po kliknięciu w odpowiedni przycisk, na razie pozostaje pusty.

To już drugi w ostatnich dniach sygnał, że Revolut pracuje nad udostępnieniem Blika. W miniony poniedziałek pisaliśmy, że na stronie brytyjskiego banku znalazła się zakładka z informacjami o limitach transakcyjnych, jakie obejmą jego klientów chcących korzystać z Blika. Revolut wskazał, że za pośrednictwem tego systemu można będzie zapłacić maksymalnie 5 tys. zł lub dokonać nie więcej niż 10 transakcji dziennie. Po przekroczeniu tych progów, płatności Blik zostaną zablokowane, a limity wyzerują się następnego dnia o godz. 9.

Przeczytajcie także: Na stronie Revoluta pojawiły się informacje o Bliku

Biuro prasowe Revoluta, pytane przez nas w poniedziałek o informacje dotyczące Blika, jakie pojawiły się na stronie internetowej spółki, stwierdziło, że znalazły się tam przez pomyłkę. Mimo to chwilę później w serwisie informacyjnym Revoluta umieszczono kolejną wzmiankę o Bliku. Niewykluczone więc, że wypowiedź o pomyłce to swego rodzaju zasłona dymna przed oficjalnym ogłoszeniem wdrożenia Blika.

Przeczytajcie także: Zen szykuje się do rozwoju za granicą

Polski Standard Płatności (operator Blika) niedawno nawiązał współpracę z Aion Bankiem i Vodeno, które współpracują z Revolutem. Brytyjski fintech zatem prawdopodobnie uruchomi Blika w swojej aplikacji w sojuszu z tymi instytucjami. Vodeno i Aion oferują BaaS, czyli bankowość jako usługę, dzięki czemu mogą dostarczać fintechom i innym firmom infrastrukturę umożliwiającą proponowanie pod ich własną marką produktów finansowych (np. kart i rachunków płatniczych) bez konieczności posiadania odpowiednich licencji.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies