Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Pierwszy bank spółdzielczy wybrał usługę BIK do przechowywania dokumentów

Mowa o Auret BS z Aleksandrowa Łódzkiego, który tym samym poszedł w ślady Ergo Hestii i Plus Banku

Biuro Informacji Kredytowej podało w informacji prasowej, że Auret Bank Spółdzielczy z Aleksandrowa Łódzkiego, jako pierwszy przedstawiciel sektora, zdecydował się skorzystać z usług BIK-u do przechowywania dokumentów. Mowa o Platformie Blockchain, zaprojektowanej przez BIK wspólnie z polskim fintechem Billon. Wcześniej rozwiązanie to zastosowały dwie inne instytucje finansowe, a więc Ergo Hestia oraz Plus Bank.

Przeczytajcie także: Provident wchodzi na rynek chwilówek

Platforma Blockchain BIK rozwiązuje pewien problem bankowości detalicznej, o którym szczególnie głośno było kilka lat temu. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zarzucił instytucjom, że dystrybuują cyfrowo ważne dokumenty, takie jak cenniki czy zmiany w regulaminach, w sposób niespełniający wymogów regulacyjnych. Chodziło m.in. o to, aby raz opublikowany dokument nie mógł być jednostronnie zmieniany przez bank oraz żeby klient miał do niego dostęp także po zakończeniu relacji z danym bankiem.

Na rynku pojawiło się wiele różnych rozwiązań w tym zakresie. Jednym z nich była m.in. platforma wdrożona przez Hitachi i KIR i również wykorzystująca technologię blockchain. BIK postawił na podobne rozwiązanie opracowane właśnie przy współpracy z Billonem.

Przeczytajcie także: Już możecie zapisać się na kartę od Allegro Pay

– Udane wdrożenie produkcyjne w Auret Bank potwierdza, że Platforma Blockchain BIK jest kompletnym i efektywnym rozwiązaniem także dla sektora banków spółdzielczych – mówi Andrzej Zduńczyk, dyrektor rynku instytucji finansowych w BIK. Zgodność z wymogami trwałego nośnika Platformy Blockchain BIK potwierdziła analiza, przeprowadzona w toku konsultacji w ramach Programu Innovation Hub w Komisji Nadzoru Finansowego.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies