Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
PayPo zaprosił klientów do testowania nowych kart. Wkrótce ma ruszyć pilotaż

Dzięki kartom PayPo klienci będą mogli korzystać z płatności odroczonych we wszystkich sklepach stacjonarnych i internetowych, w których akceptowane są karty Visa

Polski fintech PayPo, jedna z czterech największych na polskim rynku firm oferujących płatności odroczone, zaprosił grupę swoich klientów do testowania kart, które ma zamiar wydawać. Pilotaż ma się wkrótce zacząć a zaraz po nim karty, przygotowywane wraz z organizacją Visa, mają trafić do wszystkich zainteresowanych tym klientów.

PayPo oferuje usługi z zakresu płatności odroczonych. W ten sposób można kupować (zwykle w sklepach internetowych) i płacić później bez dodatkowych kosztów, zazwyczaj w ciągu 30 dni. Natomiast sprzedawca otrzymuje należność natychmiast, dzięki czemu od razu może przystąpić do realizacji zamówienia.

Przeczytajcie także: Revolut ostrzega klientów, że musi przekazać ich dane

Płatności odroczone od PayPo działają głównie w e-commerce, ale nie tylko. Można z nich korzystać także w niektórych sklepach stacjonarnych, jak np. w Sinsay, CCC, HalfPrice, Reserved, Homla, Wittchen, Tefal czy Apart. Wszystkie te firmy, aby oferować płatności odroczone PayPo, musiały najpierw podpisać z tym fintechem umowy, a następnie przeprowadzić odpowiednie prace informatyczne. Dzięki karcie, wydawanej wspólnie z Visą, z usługi PayPo będzie można skorzystać w dowolnym sklepie stacjonarnym czy internetowym, w którym akceptowane są karty amerykańskiej organizacji.

Pomysł PayPo jest także ciekawy z jeszcze innego powodu. Z punktu widzenia klientów, nowa karta praktycznie nie będzie różnić się niczym od kart kredytowych wydawanych przez banki. O ile jednak kredytówki od dłuższego czasu znikają z polskiego rynku, to płatności odroczone cieszą się coraz większą popularnością. Niepostrzeżenie więc banki mogą stracić na rzecz fintechów kolejny rynek, tak jak w przeszłości straciły obsługę płatności w e-commerce, transakcji międzynarodowych, przewalutowań czy segment chwilówek.

Przeczytajcie także: Polski fintech Quicko ma licencję na wydawanie kart w Niemczech

Zwłaszcza, że PayPo nie jest jedynym operatorem płatności odroczonych w Polsce, który przymierza się do wydawania własnej karty płatniczej. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje także Allegro Pay, które obecnie finansuje zakupy na Allegro. Karta Allegro Pay, która ma być wydawana przy współpracy z ITCARD, pozwoli spółce obsługiwać klientów zainteresowanych zakupami w innych sklepach internetowych i stacjonarnych. Prace nad kartą Allegro Pay również dobiegają końca i będzie ciekawie obserwować wyścig o to, który z operatorów płatności odroczonych zdoła wprowadzić na rynek swój nowy produkt jako pierwszy.

A wracając do PayPo, o tym, że fintech ten zamierza zaoferować kartę płatniczą, w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać jako pierwsi już we wrześniu 2021 r. Więcej na ten temat w tekście Nowa usługa PayPo. Polski fintech wprowadzi do oferty karty płatnicze z logo Visa. Rozwój w tym obszarze spółka może planować dzięki uzyskanej licencji krajowej instytucji płatniczej, o czym w tekście Fintech PayPo zdobył licencję krajowej instytucji płatniczej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.
Promocje

Booksy przyzna 20 zł za zakup karty podarunkowej, jeśli zapłacicie kartą Visa

Środki zgromadzone na karcie podarunkowej można wykorzystać przy rezerwacji wizyty za pośrednictwem Booksy

Nasza Cashlesspedia

Wpisz w pole i wyszukaj termin, którego definicja Cię interesuje:
lub przeglądaj:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies