Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cashless Fintech Evening już 20 czerwca. Pokażemy Mapę polskiego fintechu 2024 i zdobywców nagród Cashless Fintech

Tegoroczna Mapa polskiego fintechu to już siódma edycja, najstarszego tego typu projektu na naszym rynku

Redakcja serwisu cashless.pl zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Cashless Fintech Evening, które odbędzie się już 20 czerwca w Warszawie. W programie wieczoru znajdzie się przede wszystkim prezentacja tegorocznej, siódmej już edycji Mapy polskiego fintechu. Dzięki Mapie w jednym miejscu odnajdziecie informacje na temat wszystkich najważniejszych fintechów działających na polskim rynku. Jest to najstarszy i najpełniejszy tego typu projekt w naszym kraju, funkcjonujący nieprzerwanie od 2018 r.

Jak zwykle w trakcie Cashless Fintech Evening ogłosimy też zwycięzców nagród Cashless Fintech 2024. Kandydatury mogli zgłaszać wszyscy czytelnicy serwisu. Po weryfikacji zgłoszeń przez redakcję, zwycięzców wyłania Kapituła złożona z ekspertek i ekspertów zaproszonych przez cashless.pl.

Podobnie jak w latach poprzednich wręczymy nagrody w sześciu kategoriach. Tytuł Green Finance przyznajemy instytucjom, które działają na rzecz ochrony środowiska. W latach poprzednich nagrodę tę zdobyły firmy Autopay Mobility oraz Adyen. W tym roku kandydują do niej: Powerdot z siecią ładowarek aut elektrycznych z terminalami płatniczymi, Santander z licznkiem śladu węglowego, Smartney z działaniami na rzeczy ograniczenia wpływu na środowisko oraz VeloBank z VeloMarketem.

Przeczytajcie także: PKO cieszy się ze statystyk biometrii behawioralnej

Druga kategoria nagród to Projekt Fintech dla najciekawszego przedsięwzięcia fintechowego, zrealizowanego w ciągu ostatnich 12 miesięcy przez tradycyjne instytucje finansowe. W latach poprzednich nagrodę tę zdobyły takie projekty jak: imoje, mSzafir, Pekao z kontem na selfie, Santander za czek Blik dla uchodźców z Ukrainy i Alior Pay. W tym roku kandydują: biometria behawioralna BIK-u, Blik Płacę Później w VeloBanku, N!Asystent, Platforma ESG BIK oraz uniwersalna platforma do tokenizacji zasobów, oparta na Krajowej Sieci Blockchain KIR.

Przyznamy również tytuł Insurtech Roku instytucji, która w ostatnim roku odniosła największe sukcesy w świecie technologii ubezpieczeniowych. W latach poprzednich nagrodziliśmy w tej kategorii takie instytucje jak: Telemedico, Quantee i Simpl.rent. W tym roku kandydują: hiPRO, Insly, Laven i Minte.ai. Natomiast Fintech Future, to nagroda dla podmiotów, które prezentują największy potencjał rozwojowy w obszarze technologii finansowych. Wśród zdobywców tytułu Fintech Future w przeszłości były takie firmy jak: LeaseLink, PolcardGO, Autopay, PayEye, Vodeno i PayEye 2.0. W tym roku kandydatów mamy trzech: Sparados, Verestro i Vasbox.

Przeczytajcie także: Allegro wprowadza nową usługę logistyczną

Przedostatnia kategoria nagród Cashless Fintech to Osobowość Fintech, dla założycieli, właścicieli lub menedżerów firm fintechowych, którzy w ostatnim roku mogą pochwalić się najbardziej znaczącymi osiągnięciami. W latach ubiegłych tytuł ten powędrował do: Igora Zacharjasza, Sebastiana Ptaka, Bartosza Ciołkowskiego, Joanny Erdman i Dariusza Mazurkiewicza. W tym roku kandydują: Krzysztof Adamski, prezes spółki BetterPOS, Andrzej Antoń, współzałożyciel i prezes Autopay, Weronika Chrzanowska-Ziółkowska, wiceprezeska Planet Pay, Krzysztof Drzyzga, prezes spółki Verestro, Daniel Jarząb, prezes i współzałożyciel PayEye, Mateusz Kara, prezes i jeden z założycieli ARI10, Monika Król, wiceprezeska Blika, Katarzyna Jóźwik, współzałożycielka Smartney oraz Agnieszka Szopa Maziukiewicz, prezeska Digital Fingerprints.

Wreszcie koronna kategoria to Fintech Roku, przyznawana podmiotowi, który w ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotował największe sukcesy w dziedzinie fintechu. W latach poprzednich nagrodą tą uhonorowaliśmy takie firmy jak: SkyCash, Autenti, Booksy, dwukrotnie Blik i PragmaGO. W tym roku kandydują: ARI10, Autopay, Blik, PayPro (Przelewy24), PragmaGO, Smartney i Verestro.

Jak zwykle redakcja cashless.pl przygotowała kilka bezpłatnych wejściówek na najbliższy Cashless Fintech Evening. Jeśli chcecie spędzić z nami ten wieczór, napiszcie, dlaczego to Was właśnie powinniśmy zaprosić. Zgłoszenia wyślijcie na adres kontakt@cashless.pl. Czekamy na nie do 10 czerwca do końca dnia. Zaproszenia wybranym osobom prześlemy 13 czerwca.

Partnerami Głównymi Mapy Polskiego Fintechu 2024 oraz Cashless Fintech Evening są: Mastercard, ITCARD, Zondacrypto oraz Okoora. Partnerami wspierającymi są Przelewy24 oraz Walutomat.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies