Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jakie wdrożenia rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję planują banki z Polski? Odpowiedź podczas marcowego Cashless Breakfast

Większość banków działających na naszym rynku pracuje nad wprowadzeniem usług, produktów lub procesów wykorzystujących AI

19 marca odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu Cashless Breakfast. Tym razem tematem przewodnim śniadania będzie sztuczna inteligencja, a konkretnie wdrażane przez banki z Polski rozwiązania wykorzystujące tę technologię. Pretekstem do rozmowy na ten temat będą wyniki ankiety przeprowadzonej przez cashless.pl wśród przedstawicieli kilkunastu największych banków z Polski w sprawie planowanego wykorzystania SI.

Przeczytajcie także: Właściciel Providenta opóźnia pubikację wyników przez list z KNF

Niemal wszystkie banki ankietowane przez cashless.pl planują w najbliższym czasie wdrażanie procesów i usług wykorzystujących sztuczną inteligencję w różnych obszarach działalności. Ciekawe jest, jak tego rodzaju wdrożenia wpływać będą na przykład na wielkość zatrudnienia w bankach. Na rynku krążą pogłoski, że członkowie zespołów wprowadzających rozwiązania z zakresu AI w bankach, sami płacą za to utratą pracy, bo są zastępowani przez maszyny.

Przeczytajcie także: Zapraszamy na Cashless Club poświęcony prezentacji rankingu wpływowych kobiet

Zdaniem ekspertów to branża finansowa, w tym szczególnie – banki, na rozwoju AI mogą zyskać najwięcej. Sztuczna inteligencja może odgrywać ważną rolę w procesach wewnętrznych, obsłudze klientów, systemach antyfraudowych, analizie kredytowej itd. Podczas najbliższego wydarzenia z cyklu Cashless Breakfast chcielibyśmy porozmawiać o obecnych i możliwych zastosowania SI w bankowości, sposobach wdrażania rozwiązań opartych o SI, korzyściach, jakie instytucje mogą z tego czerpać, ryzykach związanych z rozwoju SI itp.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies