Płatności biometryczne z wykorzystaniem technologii PayEye możliwe są w pierwszych czterech urządzeniach, działających w mieście Lansing, w pobliżu Detroit
PayEye, wrocławski fintech rozwijający technologię płatności wykorzystujących biometrię twarzy i oka, poinformował o uruchomieniu pierwszych czterech terminali biometrycznych w Stanach Zjednoczonych. Urządzenia działają w punktach gastronomicznych i klubie fitness w miejscowości Lansing, w stanie Michigan, w pobliżu Detroit.
Wybór tej lokalizacji na start działalności w USA nie jest przypadkowy. Charakteryzuje się ona obecnością wielu młodych ludzi, głównie studentów, którzy stanowią znaczącą i aktywną grupę użytkowników usługi PayEye. Miasta studenckie i kampusy uniwersyteckie, takie jak Michigan State University (MSU) – jedna z największych uczelni w Stanach Zjednoczonych, stanowią dogodną bazę dla rozwoju i popularyzacji usług PayEye w USA.
Polski fintech chwali się także podpisaniem umowy z firmą Stripe, która będzie oficjalnym agentem rozliczeniowym PayEye i będzie procesowała transakcje spółki w USA, podobnie jak w Polsce robi to ITCARD. W przyszłym roku PayEye planuje nawiązać współpracę z pierwszą siecią handlową w USA. Równocześnie spółka pracuje nad uruchomieniem w Stanach usługi e-payeye, która umożliwia płatności w sklepach internetowych.
PayEye w USA działa za pośrednictwem swojej spółki zlokalizowanej w Delaware oraz biura ulokowanego właśnie w Lansing.