Tomorrow korzysta z rozwiązań Solaris Banku, działającego podobnie jak polskie Vodeno z Aion Bankiem
Jeden z czytelników cashless.pl zwrócił uwagę, że od niedawna działa nowy niemiecki fintech Tomorrow, wykorzystujący platformę Solaris Banku. Ten ostatni funkcjonuje w modelu banking as a service, czyli oferuje fintechom możliwość świadczenia usług bankowych pod ich własną marką. Podobnie działa polska spółka Vodeno z belgijskim Aion Bankiem.
Wracając jednak do Tomorrow, to charakterystycznym elementem oferty tego fintechu są karty debetowe Visa wykonane z drewna. Kartami można płacić zbliżeniowo, wyciągać pieniądze z bankomatów a także dodawać do popularnych portfeli cyfrowych, takich jak Apple Pay i Google Wallet (Google Pay).
Dodatkowo Tomorrow w materiałach promocyjnych podkreśla, że w imieniu swoich klientów walczy ze zmianami klimatycznymi. Współpracuje w tym celu z organizacjami, które wspierają zalesianie w Republice Południowej Afryki, pracują nad technologiami do wychwytywania z atmosfery i składowania dwutlenku węgla oraz nad rozwojem odnawialnych źródeł energii.
Jeśli chodzi o ofertę finansową, to Tomorrow ma trzy pakiety usług, różniących się funkcjonalnością oraz cenami. Najtańszy pakiet Now kosztuje 3 euro miesięcznie. Za tę cenę dostajemy aplikację mobilną, plastikową kartę Visa (za drewnianą trzeba dopłacić jednorazowo 20 euro), przelewy P2P pomiędzy użytkownikami Tomorrow, transakcje walutowe bez dodatkowych opłat, czy możliwość zaciągnięcia debetu oprocentowanego na poziomie 10,99 proc. w skali roku. Wypłaty z bankomatów są dodatkowo płatne 2 euro.
W pakiecie Change za 7 euro miesięcznie dostaje się dodatkowo pięć transakcji bankomatowych za darmo, możliwość wyboru grafiki na karcie plastikowej (za drewnianą trzeba zapłacić podobnie jak w pakiecie Now 20 euro) czy możliwość założenia pięciu dodatkowych subkont z różnymi celami oszczędnościowymi. Najdroższy pakiet Zero kosztuje 15 euro miesięcznie. W tej cenie jest już drewniana karta i nielimitowane wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie.
Tomorrow nie jest pierwszą instytucją na świecie, która zdecydowała się wydawać drewnianne karty płatnicze. Wcześniej zrobił to już inny fintech – TreeCard przy współpracy z organizacją Mastercard. Więcej na jego temat możecie przeczytać w tekście Plastikowa? Metalowa? Nie, oto drewniana karta płatnicza. Mogą ją zamawiać także Polacy.