Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Startuje pilotaż programu Firma Bezpieczna Cyfrowo. Ma zwiększyć cyberbezpieczeństwo w sektorze MSP

Przedsiębiorcy mogą się ubiegać o przyznanie im certyfikatu Firma Bezpieczna Cyfrowo

Startuje pilotaż programu Firma Bezpieczna Cyfrowo, który ma podnosić poziom cyberbezpieczeństwa małych i średnich przedsiębiorstw. Jego celem jest rozwinięcie kompetencji cyfrowych wśród polskich przedsiębiorców, podniesienie poziomu ochrony sieciowej w sektorze MSP i stabilności obrotu gospodarczego w kraju oraz wdrożenie nowego standardu cyberbezpieczeństwa w firmach. Program prowadzony jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji oraz NASK.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza zmiany w przelewach

Program dzieli się na trzy etapy. W pierwszym przedsiębiorstwo przechodzi diagnozę. Za pomocą ankiety weryfikowany jest stan cyberbezpieczeństwa i umiejętności cyfrowych w firmie.

Drugi etap to edukacja na temat bezpieczeństwa cyfrowego i usług cyfrowych. Przedsiębiorstwo może się zapoznać z oceną swoich dobrych i słabych stron, a także otrzymuje spersonalizowany poradnik z zadaniami do wykonania. Jest to okazja do zweryfikowania czy w firmie stosowane są podstawowe zasady cyberezpieczeństwa, wprowadzenia bezpiecznych haseł i niezbędnych rejestrów sprzętu i oprogramowania. To także moment na zdobycie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z usług chmurowych czy prawidłowego korzystania ze środków identyfikacji elektronicznej, np. profilu zaufanego czy aplikacji mObywatel.

W trzecim kroku, na etapie doskonalenia, firma ma za zadanie wprowadzić w życie zalecone jej zmiany.

Przeczytajcie także: NBP ostrzega przed oszustami

Po wdrożeniu odpowiednich zabezpieczeń i dokonaniu wskazanych w poradniku zmian firma może zgłosić się do Jednostki Certyfikującej NASK. Otrzyma certyfikat Firmy Bezpiecznej Cyfrowo i będzie mogła publicznie posługiwać się takim oznaczeniem. Udział w programie jest bezpłatny, a żeby wziąć udział w pilotażu, należy wypełnić ankietę dostępną na tej stronie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies