Podczas wydarzenia m.in. zaprezentujemy tegoroczną Mapę polskiego fintechu oraz ogłosimy zdobywców nagród Cashless Fintech 2023
15 czerwca w Warszawie już po raz szósty odbędzie się wydarzenie z cyklu Cashless Fintech Evening, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2018 r. W trakcie wieczoru zaprezentujemy Mapę polskiego fintechu 2023 oraz ogłosimy zdobywców tegorocznych nagród Cashless Fintech. Tradycyjnie już dla czytelników serwisu przygotowaliśmy kilka bezpłatnych wejściówek na wydarzenie. Aby otrzymać jedną z nich, wystarczy napisać na adres kontakt@cashless.pl uzasadniając, dlaczego chce się być na Cashless Fintech Evening 2023. Na zgłoszenia czekamy do końca maja.
A wracając do Mapy polskiego fintechu, to tegoroczną jej edycję przygotowujemy wraz z fundacją Fintech Poland. Będzie nieco różniła się od poprzednich wersji. Postanowiliśmy podzielić ją na trzy części. Główna będzie składać się z polskich fintechów świadczących swoje usługi na rzecz konsumentów i firm. Do drugiej części trafią m.in. firmy dostarczające technologię dla fintechów. Wreszcie uzupełniającą trzecią część stanowić będą fintechy zagraniczne obsługujące klientów z Polski, firmy doradzające fintechom czy instytucje wspierające rozwój całej branży.
W trakcie Cashless Fintech Evening ogłosimy także zdobywców nagród Cashless Fintech 2023. Podobnie jak w ubiegłym roku przyznamy je w sześciu kategoriach. Projekt Fintech to nagroda dla najciekawszego projektu fintechowego wprowadzonego na rynek w ciągu minionych 12 miesięcy, a zrealizowanego przez tradycyjną instytucję finansową. Kandydatami są: Alior Pay, Moje Rachunki (Alior), Nest POS, PKO Płacę później, PKO VAS Hub oraz System AML firmy Fiberpay.
Druga kategoria to Insurtech Roku, przyznawana spółce działającej w obszarze nowoczesnych ubezpieczeń, która w ciągu minionych 12 miesięcy odnotowała szczególne postępy w rozwoju czy odniosła szczególnej wagi sukces. Kandydaci to: Cachet Rower, Laven, Simpl.rent, Skyblu.ai oraz Trasti. Z kolei Fintech Future to nagroda dla projektu z obszaru nowoczesnych technologii finansowych, który prezentuje największy potencjał rozwojowy. Wśród kandydatów znaleźli się: PayEye 2.0, Plente Rent oraz Portmonetka.
Kolejna kategoria to Osobowość Fintech dla osoby, która założyła, jest właścicielem lub kieruje fintechem, i w ostatnim okresie może pochwalić się szczególnymi sukcesami. Kandydatami są: Andrzej Basiak, prezes mPay, Daniel Jarząb, prezes PayEye, Katarzyna Jóźwik, współzałożycielka Smartney, Jacek Kinecki, prezes PayPro, Dariusz Mazurkiewicz, prezes Blika i Ewa Wernerowicz, prezeska Soonly. W koronnej kategorii Fintech Roku (dla fintechu, który może pochwalić się najwartościowszymi sukcesami, odniesionymi w ciągu minionych 12 miesięcy) kandydują: Blik, Cinkciarz.pl, Lendi, mPay, Otomoto Pay, PayPro, PragmaGO i Smartney.
Ostatnia kategoria nagród to Green Finance, przyznawana podmiotowi znajdującemu się na Mapie polskiego fintechu, który realizuje przedsięwzięcia, mające na celu ochronę środowiska naturalnego. Wśród tegorocznych kandydatów znaleźli się: mPay, Smartney, Adyen i Revolut.
W tym roku partnerami głównymi Mapy oraz Cashless Fintech Evening zostały firma Mastercard oraz Alior. Natomiast partnerami wspierającymi są: Walutomat, Oanda, Przelewy24 oraz PayU.