Swoje głosy oddawać mogą wszyscy czytelnicy cashless.pl. Czekamy do 15 stycznia
Najciekawszy projekt płatniczy roku to jedna z dwóch kategorii plebiscytu Cashless Pay 2022. O tytuł walczą wybrane rozwiązania, które swoją premierę miały w mijającym roku. Dziś chcielibyśmy Wam szerzej przypomnieć trzeciego kandydata (wcześniej opisaliśmy już biometrię behawioralną przy transakcjach kartowych mBanku oraz eTerminal ING), a więc system PayEye drugiej generacji.
PayEye umożliwia płatności przy wykorzystaniu biometrii. W porównaniu z pierwszą generacją rozwiązania wprowadzono wiele zmian. Najważniejszą z punktu widzenia klienta jest możliwość zdalnej aktywacji aplikacji mobilnej. Wystarczy pobrać i zainstalować apkę, potwierdzić tożsamość za pomocą selfie i dodać kartę płatniczą. Wcześniej należało udać się do jednego z punktów dysponujących terminalami PayEye, gdzie pozostawiało się wzór biometryczny oka.
Zdalna aktywacja aplikacji jest możliwa dzięki innej nowości wprowadzonej w usłudze PayEye 2.0, czyli tzw. fuzji dwóch różnych biometrii. Przedstawiciele PayEye chwalą się, że ich rozwiązanie to pierwsza na świecie usługa płatnicza wykorzystująca jednocześnie biometrię tęczówki oka jak i twarzy. Trzecią nowością wprowadzoną w aplikacji PayEye 2.0 jest zmiana źródła pieniądza. Jak już wspomniałem, od teraz można do apki podpiąć kartę Mastercarda lub Visy i od razu płacić. Wcześniej należało najpierw zasilić tzw. wirtualną portmonetkę.
Do tytułu Najciekawszy projekt płatniczy roku 2022, oprócz PayEye oraz opisanych wcześniej biometrii mBanku i eTerminala od ING, kandydują także: Paytel Blik na kasie fiskalnej, Płatności odroczone Blik, Płatności odroczone PKO BP, Rebell Pay i Visa Mobile. Natomiast wśród kart kandydujących do tytułu Najciekawszej karty płatniczej roku 2022 są: BPS karta pionowa, ING Karty dla graczy, mBank Poland and Rock, Pekao Unique, Provident Smart Karta, Revolut mieniąca się, SGB Karta dla dzieci i VW Bank Porsche Taycan. W kolejnych dniach w serwisie cashless.pl przedstawiać będziemy szczegółowo wszystkich kandydatów.
Głos w plebiscycie oddać może każdy czytelnik cashless.pl, wystarczy skorzystać z internetowej ankiety dostępnej tutaj. Na głosy czekamy do 15 stycznia 2023 r., do godz. 14. Osoby, które dodatkowo uzasadnią swój głos, mogą wygrać atrakcyjne nagrody, w tym fitnesowe opaski płatnicze.
W poprzednich edycjach plebiscytu Cashless Pay zwycięzcami zostali: Blik zbliżeniowy i biometryczna karta Banku Pocztowego oraz ZEN. Natomiast wyniki tegorocznego głosowania podamy podczas najbliższego, styczniowego Cashless Breakfast. Podczas wydarzenia zaprezentujemy także Panoramę Polskich Płatności 2022, która zawiera informacje o wszystkich uczestnikach polskiej branży płatniczej. Zarówno wyniki plebiscytu Cashless Pay 2022, jak i Panorama Polskich Płatności 2022 znajdą się w raporcie, który będzie można pobrać ze strony cashless.pl. Partnerem wspierającym projekt Cashless Pay 2022 został operator serwisu Przelewy24.