Sparados oferuje usługę zarządzania kartami płatniczymi dla małych i średnich firm
Na polskiej scenie startupów fintechowych pojawił się nowy podmiot o nazwie Sparados. Jak mówi w rozmowie z serwisem cashless.pl Grzegorz Sudacki z zarządu spółki, firma oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom usługę zarządzania wydatkami pracowniczymi dostępną dotąd jedynie dla korporacji.
– Dzięki funkcjonalności naszej aplikacji każdy pracownik firmy zatrudniającej np. 30 osób może otrzymać kartę służbową w ciągu kilku chwil od podjęcia w tej sprawie decyzji przez odpowiedzialnego za to pracownika, pełniącego rolę administratora platformy. Nasza usługa pozwala na pełne zarządzanie kartami, ustanawianie limitów płatniczych, analizę transakcji, zarządzanie okresem ważności, generowanie szeregu raportów i docelowo integracje z systemami ksiegowymi aby w pełni zautomatyzować proces rozliczeniowy u naszego klienta, itd. – mówi Grzegorz Sudacki.
Karty oferowane przez Sparados mają wyłącznie postać wirtualną, co oznacza oszczędność kosztów, działanie proekologiczne a do tego pozwala na aktywowanie produktu online od razu po wysyłce karty przez aplikację. – Nasze karty można dodawać do Apple Pay i Google Pay i od razu zacząć z nich korzystać w sklepach stacjonarnych i internetowych czy bankomatach. W przyszłości niewykluczone jednak, że będziemy oferować także karty plastikowe. Zamierzamy wyjść z ofertą za granicę a tam ze względu na gorzej niż w Polsce rozwiniętą infrastrukturę terminali płatniczych korzystanie wyłącznie z portfeli cyfrowych może być utrudnione – powiedział przedstawiciel Sparados.
Obecnie z marketów App Store i Google Play już można pobierać aplikację mobilną Sparados, za pośrednictwem której pracownicy mogą uzyskać i aktywować swoje karty. Usługa jest na etapie testów family and friends. Komercyjny start planowany jest na I kw. przyszłego roku.
Z punktu widzenia czytelników cashless.pl interesujące może się też wydać to, kto stoi za Sparados, oprócz oczywiście wspomnianego już wyżej Grzegorza Sudackiego, który jest akcjonariuszem spółki, podobnie jak wielu pracowników. W projekt zainwestowali także m.in. Cezary Smorszczewski, w przeszłości m.in. współtwórca Aliora, spółki Verestro i Quicko (Sparados wykorzystuje technologie obu tych podmiotów) oraz fundusz WP2 Investements.