IdoPayments uzyskało licencję krajowej instytucji płatniczej, dzięki czemu będzie mogło oferować swoje usługi klientom spoza Polski
W związku z uzyskaniem licencji krajowej instytucji płatniczej IdoPayments zamierza zacząć oferować swoje usługi klientom mającym siedzibę poza Polską. Firma dostarcza system płatności w e-commerce o nazwie IdoPay. – Otrzymanie licencji KIP przez IdoPayments jest kluczowym wydarzeniem w naszej firmie w kontekście rozwoju produktu płatniczego. Jest nie tylko zwieńczeniem intensywnej pracy zespołu IdoPayments, ale też pomoże firmie rozwinąć działalność na rynkach Unii Europejskiej oraz umocni nas jako instytucję płatniczą w Polsce – mówi Jarosław Mikos, prezes I.A.I., spółki matki IdoPayments.
Po płatności IdoPay będą mogli sięgnąć europejscy właściciele sklepów internetowych zbudowanych na platformie IdoPay oraz przedsiębiorcy korzystający z platformy IdoBooking służącej do rezerwacji miejsc noclegowych. IdoPay pozwala klientom tych platform na korzystanie z usług płatniczych, bez konieczności podpisywania umowy z zewnętrznym dostawcą. Firma zamierza też dalej rozwijać swój system płatności. – Sprzedawcy cross-border (sprzedaż zagraniczna) oczekują w swoich sklepach możliwości zaoferowania swoim klientom płatności lokalnych z rejonów, z których kupujący pochodzą. Najbliższy czas chcemy poświęcić na wzbogacenie oferty IdoPay o popularne lokalne formy płatności z popularnych destynacji cross-borderowych – deklaruje IdoPayments, zapytane przez serwis cashless.pl o plany związane z uzyskaniem licencji.
Jak mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, w zeszły piątek Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła spółce IdoPayments na świadczenie usług w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Zakres licencji obejmuje acquiring (umożliwianie transakcji płatniczych). Wcześniej podmiot działał jako mała instytucja płatnicza. Uzyskanie wpisu na listę MIP-ów jest o wiele prostsze niż uzyskanie pełnej licencji, ale tego typu podmioty mają jednak swoje ograniczenia: mogą prowadzić działalność tylko na terenie Polski, nie mogą oferować usług wykorzystujących tzw. otwartą bankowość, a ich przychody nie powinny przekraczać równowartości 1,5 mln euro miesięcznie. Jak widać, IdoPayments zaczęły już one doskwierać.