Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
O porównywarce ubezpieczeń w Santanderze, przejęciach Allianza i NN oraz czym są dziś BZ WBK-CU, Commercial Union i Amplico

W tym tygodniu Santander uruchomił porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych, Allianz powołał nową członkinię zarządu, a Nationale-Nederlanden zaczęło integrację z MetLife'em

W tym tygodniu wystartowała porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych w Santanderze. Można by powiedzieć, że w końcu, bo podobno projekt miał duże opóźnienie. Niemniej udało się go uruchomić, a klienci Santandera mogą w swojej aplikacji mobilnej i serwisie transakcyjnym porównywać i kupować ubezpieczenia od czterech firm: Benefii, Generali, InterRisku i Link4.

Przeczytajcie także: Pakiety medyczne dla seniorów w moimPZU

Sprzedażą ubezpieczeń stand alone (czyli niepowiązanych z ofertą bankową) banki mocniej interesują się już od dłuższego czasu, o czym świadczy chociażby udostępnianie tego typu polis w bankowości internetowej i mobilnej przez kolejne instytucje. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście: W którym banku kupicie travelkę, a gdzie ubezpieczenie komunikacyjne. Przegląd oferty ubezpieczeń stand alone w bankowości. Natomiast do tej pory bazowano głównie na partnerstwach z pojedynczymi ubezpieczycielami, przez co klient, kupując w banku, nie mógł porównać kliku ofert (np. sprawdzić, gdzie znajdzie najlepszą cenę). A do tego właśnie jest przyzwyczajony przez lata kupowania w multiagencjach czy porównywarkach internetowych.

Jako pierwszy postanowił temu zaradzić PKO BP, wprowadzając swoją porównywarkę polis komunikacyjnych. Teraz w jego ślady poszedł Santander, bardzo mocno trzymając się kursu wyznaczonego przez pioniera (co już komentowałam tutaj). W Santanderze, podobnie jak w PKO BP, warunki autocasco u wszystkich ubezpieczycieli zostały ujednolicone, a i zestaw ubezpieczycieli jest prawie tożsamy. Brakuje jedynie Uniqi i, co zrozumiałe, ubezpieczeniowej spółki PKO.

Swoją drogą, ciekawe, czy z czasem oferta Santandera zostanie poszerzona o polisy bankowego joint venture z Allianzem. Co prawda, Santander Allianz nie prowadzi działalności w zakresie grup 3 i 10 działu II ubezpieczeń (a więc AC i OC pojazdów), ale może doda jakieś NNW do pakietu komunikacyjnego? Albo może do panelu ubezpieczycieli wejdzie sam Allianz?

Przeczytajcie także: O nowych technologiach w ubezpieczeniach i ciekawych rozwiązaniach od insurtechów

A we wspomnianym Allianzu też w tym tygodniu nastały ważne zmiany. Do zarządu ubezpieczyciela dołączyła Monika Leżyńska. W nowej pracy zapewne równie ważne jak kompetencje produktowca okażą się doświadczenia z funkcjonowania w firmie w procesie fuzji. Wszak do Allianza, łączącego się właśnie z Avivą, przychodzi z Uniqi, która dopiero co wchłonęła Axę. Z pewnością przed nią nie lada wyzwanie w nowym miejscu, w niełatwym okresie dla tej organizacji.

Warto też wspomnieć, że nowego Allianza z kolei nie będzie budował Ernest Dołęga-Wołkowycki. To jeden z "ludzi Avivy", mocno zaangażowany w tworzenie rozwiązań cyfrowych w tym towarzystwie ubezpieczeń. W ostatnim czasie pełnił funkcję Head of Digital. Teraz to samo stanowisko zajmuje w Lux Medzie.

Przeczytajcie także: Szef operacji i IT w Allianz o fuzji i planach

Pozostając w temacie fuzji, odnotujmy, że MetLife zmienił nazwę na NNLife i funkcjonuje już pod logo Nationale-Nederlanden. Grupa NN przystąpiła bowiem do integracji swoich spółek z przejętymi podmiotami. Przypomnę, że zakup polskiego biznesu MetLife’u ogłoszono w lipcu zeszłego roku, a za to fuzję prawną zaplanowano na styczeń 2023 r.

Tym samym z polskiego rynku znika kolejna marka z długą historią. Sam MetLife zadebiutował w Polsce w 2005 r. (przejmując CitiInsurance), ale po fuzji w 2010 r. z Amplico przejął bogatą spuściznę tego ubezpieczyciela. Amplico, z licencją wydaną w 1990 r., było bowiem jedną z firm, które budowały rynek ubezpieczeniowy w Polsce po transformacji ustrojowej. Połączone firmy najpierw funkcjonowały rynkowo jak MetLife Amplico, a od 2014 r. już jako MetLife.

Podobnie długimi tradycjami mogła się zresztą poszczycić Aviva. Marka, która zniknęła z Polski ze względu na przejęcie przez Allianza. To bowiem dawne Commercial Union, które nad Wisłą zadebiutowało w 1991 r. I zresztą niewiele później nawiązało współpracę z Bankiem Zachodnim WBK, by po kilkunastu latach partnerstwa utworzyć spółki joint venture BZ WBK-CU (później przemianowane na BZ WBK-Aviva, a dziś już ani BZ WBK, ani Aviva).


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.
Promocje

Booksy przyzna 20 zł za zakup karty podarunkowej, jeśli zapłacicie kartą Visa

Środki zgromadzone na karcie podarunkowej można wykorzystać przy rezerwacji wizyty za pośrednictwem Booksy

Nasza Cashlesspedia

Wpisz w pole i wyszukaj termin, którego definicja Cię interesuje:
lub przeglądaj:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies