Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Już w poniedziałek nowy Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+

To druga edycja rankingu, który powstaje w ramach redakcyjnego projektu Cashless dla równości

Już w poniedziałek opublikujemy nowy Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+. To inicjatywa redakcji realizowana w ramach projektu Cashless dla równości.

Co roku wysyłamy ankiety do kilkudziesięciu instytucji z szeroko pojętej branży finansowej i okołofinansowej. Na podstawie udzielonych odpowiedzi przyznajemy punkty. Firma, która spełnia wszystkie kryteria może uzyskać maksymalnie 100 pkt. Premiujemy dobre praktyki związane z równościowym traktowaniem pracowników przy dostępie do dodatkowych świadczeń. Bierzemy także pod uwagę szkolenia antydyskryminacyjne, wsparcie organizacyjne i finansowe dla mniejszościowych grup, działania marketingowe i reklamę.

Przeczytajcie także: Ranking instytucji dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+

To druga edycja Rankingu. Na naszą ankietę odpowiedziało więcej firm niż w 2021 r., a niektóre z nich poprawiły ubiegłoroczny wynik. To nie jest tylko pusta statystyka, bo za każdym dodatkowym punktem kryje się działanie, które przybliża osoby LGBT+ do chwili, gdy będą się czuły bezpieczniej i pewniej zarówno w życiu, jak i w miejscu pracy.

W raporcie, który razem z Rankingiem oddamy w Wasze ręce, znajdziecie też wywiad z Anną Mazurczak z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. Ekspertka wyjaśnia, dlaczego przepisy gwarantujące brak dyskryminacji w sferze zatrudnienia to zdecydowanie za mało, by poprawić sytuację osób LGBT+ oraz dlaczego ochrona prawna takich osób powinna być rozszerzona o inne obszary, np. o życie rodzinne.

Przeczytajcie także: Tęczowa karta od Revoluta

Przy tworzeniu Rankingu instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ korzystamy z pomocy i wiedzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynatora Karty Różnorodności w Polsce. Projekt zyskał też wsparcie banku BNP Paribas oraz organizacji płatniczych Mastercard i Visa.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.
Promocje

Booksy przyzna 20 zł za zakup karty podarunkowej, jeśli zapłacicie kartą Visa

Środki zgromadzone na karcie podarunkowej można wykorzystać przy rezerwacji wizyty za pośrednictwem Booksy

Nasza Cashlesspedia

Wpisz w pole i wyszukaj termin, którego definicja Cię interesuje:
lub przeglądaj:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies