Nowe rozwiązanie działa we wszystkich punktach gastronomicznych, funkcjonujących w Fabryce Norblina w Warszawie
W kilkudziesięciu restauracjach, kawiarniach i barach obsługujących klientów odwiedzających warszawską Fabrykę Norblina, działa ciekawe rozwiązanie wdrożone przez firmy Sunmi oraz iPOS. Polega ono na integracji urządzenia do obsługi restauracji Sunmi T2 (rodzaj stacjonarnego tabletu) z kasoterminalem polskiego fintechu iPOS.
O spółce iPOS mogliście czytać w serwisie cashless.pl już nie raz. Kilka lat temu firma wprowadziła do sprzedaży urządzenie będące połączeniem terminala płatniczego Verifone z drukarką fiskalną. Dodatkowo na terminalu zainstalowane było oprogramowanie pomagające w zarządzaniu biznesem. Obecnie w ofercie iPOS znajduje się już rozwiązanie nowszej generacji, czyli iPOS pocket, w którym na terminalu płatniczym zainstalowana jest wirtualna kasa fiskalna. Innowacja jest na razie dostępna przede wszystkim dla branży horeca (m.in. restauracje). I właśnie takie urządzenie zastosowano we wdrożeniu w Fabryce Norblina.
Z kolei Sunmi to chiński producent terminali płatniczych i innych urządzeń działających w oparciu o system Android. Każde z nich może obsługiwać różne aplikacje, a więc sprzedażową, wirtualną kasę fiskalną czy terminal aplikacyjny. W opisywanym tu przypadku urządzenie T2 umożliwia prowadzenie sprzedaży w restauracji i wysyłanie informacji na temat rachunku do kasoterminala iPOS, za pomocą którego klient może sfinalizować płatność i odebrać paragon fiskalny.
Wielu ekspertów jest zdania, że terminale z systemem operacyjnym Android mają przed sobą świetlaną przyszłość. Decyduje o tym m.in. fakt, że umożliwiają wygodne łączenie wielu różnych funkcji w jednym urządzeniu. W Polsce rośnie liczba operatorów oferujących terminale z Androidem, głównie firmy PAX. Na rynek ten planuje jednak wejść także Sunmi, choć na razie udało się jej sprzedać tu maszyny niepełniące funkcji płatniczych – w rozwiązaniu z Fabryki Norblina odpowiada za to kasoterminal iPOS.
Natomiast jeszcze więcej możliwości integracyjnych da upowszechnienie się terminali aplikacyjnych, takich jak np. polski Softpos czy Polcard GO oraz wirtualnych kas fiskalnych. O tym, że obecny rok może być pod tym względem przełomowy mówili eksperci podczas ostatniego wydarzenia z cyklu Cashless Breakfast. Więcej na ten temat możecie się dowiedzieć słuchając 23. odcinka Bezgotówkowego podcastu lub przeczytać w tekście: Oto pierwsze zdjęcia eTerminala od ING. Zdaniem ekspertów 2022 będzie rokiem takich rozwiązań.