Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Zawieszenie broni między Amazonem i Visą. Gigant e-commerce jednak nie przestanie przyjmować płatności kartami tej organizacji

W listopadzie Amazon zapowiedział, że od 19 stycznia nie będzie przyjmował płatności kartami Visa w Wielkiej Brytanii z powodu wzrostu prowizji interchange

Amazon rozesłał do swoich klientów w Wielkiej Brytanii maile z informacją, że zmiany dotyczące używania kart Visa na platformie jednak nie wejdą w życie 19 stycznia – donoszą brytyjskie media. Mowa o planach zaprzestania przyjmowania płatności dokonywanych za pomocą kart Visy, co Amazon zapowiedział w listopadzie minionego roku.

Przeczytajcie także: Curve kusi brytyjskich klientów Amazona

Jak poinformowano klientów, Amazon blisko współpracuje z Visą nad możliwym rozwiązaniem, dzięki któremu użytkownicy platformy Amazon.co.uk nadal będą mogli używać na niej kredytówek amerykańskiej organizacji płatniczej. Wygląda więc na to, że doszło do zawieszenia broni, ale ostateczne warunki porozumienia jeszcze nie zostały wypracowane i nie wiadomo, która ze stron odpuści w tym sporze. Nie wiadomo też, czy groźbę zakończenia współpracy odsunięto na stałe, czy tylko tymczasowo.

Przeczytajcie także: Diners Club prawdopodobnie opuści Polskę

Kontrowersyjna decyzja Amazona o wycofaniu się z obsługi kart Visy ma związek z podwyżkami prowizji interchange odprowadzanej przez właścicieli sklepów z tytułu przyjętej płatności. Po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej na tym rynku przestały obowiązywać wspólnotowe regulacje zakładające, że maksymalna wysokość interchange dla kart kredytowych może wynosić 0,3 proc. W konsekwencji opłata ta została podniesiona do 1,5 proc.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies