Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Dobra wiadomość dla spółki Quicko. Dostała licencję instytucji płatniczej i dostęp do otwartej bankowości

Quicko to polski fintech, który w 2020 r. zapowiedział wdrożenie płatniczej opaski fitnessowej

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o podjętych dziś decyzjach. Jedną z nich było przyznanie licencji krajowej instytucji płatniczej polskiej spółce Quicko z siedzibą w Tarnowskich Górach. Zezwolenie obejmuje m.in. wydawanie instrumentów płatniczych, obsługę transakcji, a także dostęp do otwartej bankowości, w tym do inicjowania płatności oraz pozyskiwania danych o rachunkach bankowych.

Przeczytajcie także: Sprytny Bill obniża opłaty

Quicko to polski fintech założony m.in. przez Krzysztofa Drzyzgę (Verestro, Fenige, GoPay). W przeszłości spółka była znana m.in. ze sprzedaży różnego rodzaju zbliżeniowych gadżetów płatniczych. Obecnie oferuje aplikację płatniczą Sprytny Bill do płatności za rachunki i przelewów P2P oraz pracuje nad fitnessową opaską płatniczą.

Przeczytajcie także: Verestro wchodzi do Azji

A krajowa instytucja płatnicza to podstawowa licencja przyznawana w Polsce fintechom. Większe możliwości daje licencja instytucji pieniądza elektronicznego, ale takie zezwolenie KNF przyznał dopiero jedno – spółce Billon. Z kolei o wiele łatwiej niż uzyskać licencję KIP czy IPE jest zdobyć wpis na listę małych instytucji płatniczych. Ale MIP-y mają ograniczenia. Mogą prowadzić działalność tylko w Polsce, nie mogą uzyskać zezwolenia na dostęp do otwartej bankowości, a ich miesięczne obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies