Raport jest pierwszą próbą przedstawienia branży płatności odroczonych na polskim rynku
Choć najstarsze instytucje oferujące płatności odroczone nad Wisłą mogą pochwalić się już kilkunastoletnią historią działalności, jak np. Klarna, to ten segment polskiego rynku finansowego znajduje się wciąż w początkowej fazie rozwoju. Rozwój ten jest jednak niezwykle dynamiczny, o czym świadczyć może szybkie tempo pojawiania się nowych instytucji oferujących płatności odroczone klientom z Polski. Obecnie mogą oni korzystać z rozwiązań dostarczanych już przez co najmniej kilkanaście podmiotów.
Płatności odroczone oferowane są obecnie w Polsce zarówno przez instytucje zagraniczne, takie jak wspomniana już Klarna, Twisto czy Revo Technologies, jak i rodzime np. Allegro Pay czy PayPo. Są to nie tylko startupy prowadzące działalność od niedawna, ale także instytucje o ugruntowanej pozycji w branży płatniczej. Wystarczy wspomnieć Przelewy24 czy Blue Media, która to spółka tego rodzaju usługi rozwija przy współpracy z firmą Smartney.
Raport na temat płatności odroczonych, nad którym aktualnie pracuje redakcja cashless.pl, będzie pierwszą próbą przedstawienia różnorodności tego segmentu rynku, poziomu jego rozwoju, sytuacji ekonomicznej oraz analizy aktualnej oferty.
Premiera raportu na temat płatności odroczonych w Polsce nastąpi podczas Cashless Breakfast, które odbędzie się 21 września. Raport będzie pretekstem do dyskusji na temat przyszłości płatności odroczonych, kierunków rozwoju i perspektyw oraz znaczenia tego typu usług dla przyszłości całej branży e-commerce oraz fintech. Partnerem głównym wydarzenia jest organizacja Visa, natomiast partnerem wspierającym – firma Twisto.