Android Pay ma już w Polsce prawie 75 tys. użytkowników. Trzy razy więcej niż w marcu

Android Pay ma już w Polsce prawie 75 tys. użytkowników. Trzy razy więcej niż w marcu

Dodano: 10/07/2017 - 16:40

Tak duży wzrost zainteresowania płatnościami od Google'a wynika m.in. z udostępnienia usługi przez mBank

Na koniec marca tego roku Alior, BZ WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe miały ok. 25 tys. klientów korzystających z płatności mobilnych Android Pay. Trzy miesiące później, a więc na koniec czerwca, z aplikacji płatniczej od Google'a korzystało niemal trzy razy więcej Polaków. Tak przynajmniej wynika z informacji uzyskanych w biurach prasowych banków.

Przeczytajcie także: Android Pay wypiera płatności simcentryczne

Alior chwali się, że w czerwcu miał 18985 osób płacących smartfonami zbliżeniowo. Większość z nich korzysta właśnie z Android Pay. Bank oferuje wprawdzie też płatności HCE w aplikacji Haiz, ale ta cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem. Pobrało ją dotąd ponad tysiąc osób. Zakładam zatem, że mniej więcej 18 tys. klientów Aliora płaci mobilnie przy wykorzystaniu aplikacji od Google'a.

Natomiast biuro prasowe T-Mobile Usługi Bankowe podaje, że na koniec czerwca miało 11,5 tys. klientów korzystających z Android Pay, a BZ WBK – 18,6 tys. Od niedawna z kart kredytowych Visy przy wykorzystaniu aplikacji płatniczej od Google'a mogą korzystać też klienci Euro Banku. Zdecydowało się na to dotąd niecałe sto osób. Łącznie klienci tych instytucji mają więc ponad 48 tys. użytkowników Android Pay.

Przeczytajcie także: Ruszą testy aplikacji zastępującej mPOS

Wielką niewiadomą pozostawała dotąd liczba klientów mBanku, którzy zdecydowali się skorzystać z nowej usługi. Instytucja wprowadziła taką możliwość w połowie kwietnia i chwaliła się, że już po pierwszej dobie miała prawie 10 tys. użytkowników Android Pay. Później odmawiała podawania danych na ten temat. Nieoficjalnie udało mi się jednak dowiedzieć, że na początku czerwca liczba klientów mBanku, którzy aktywowali Android Pay, przekroczyła 25 tys. 

Łącznie więc w wymienionych bankach osób korzystających z płatności mobilnych Android Pay powinno być ponad 74 tys., czyli niemal trzy razy więcej niż na koniec marca, gdy było ich ok. 25 tys. W rzeczywistości jest ich jeszcze więcej, bo do podanej liczby trzeba by dodać klientów Nest i Orange Finanse, korzystających z Android Pay oraz właścicieli rachunków w mBanku, którzy zdecydowali się na to po 10 czerwca.

 

Newsletter