Revolut pozwoli wymieniać złote na bitcoiny i płacić w kryptowalucie

Revolut pozwoli wymieniać złote na bitcoiny i płacić w kryptowalucie

Dodano: 12/07/2017 - 19:42

Z aplikacji i podpiętej do niej karty korzysta już 700 tys. osób, z czego 400 tys. w Wielkiej Brytanii 

Revolut zapowiedział, że jego klienci będą mogli prowadzić rachunek i płacić w bitcoinach, dokładnie tak jak w innych walutach dostępnych w jego aplikacji. Fintech wprowadza taką możliwość w odpowiedzi na bardzo duże zainteresowanie użytkowników - donosi Agencja Reuters.

Przeczytajcie także: N26 będzie sprzedawać swoim klientom ubezpieczenia

Revolut w ostatnim czasie uzupełnił funkcjonalność aplikacji o możliwość utrzymywania salda w 16 walutach. Do euro, funta, dolara i złotego dołączyły między innymi dolar australijski, szwedzka i duńska korona, rumuński lej, południowoafrykański rand oraz izraelski szekel. 

Aplikację Revolut można natomiast zasilać kartą w dziewięciu walutach m.in. w funtach szterlingach, euro, złotych, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich oraz koronach. Pieniądze w aplikacji można wymienić na ponad 120 różnych walut. 

Przeczytajcie także: Revolut przez aplikację sprzedaje ubezpieczenia

Firma w komunikacie rozesłanym do użytkowników aplikacji poinformowała także, że z jej usług korzysta już około 700 tys. osób, z czego ponad 400 tys. w Wielkiej Brytanii. Przypomnę, że aplikacja Revolut wraz z dołączoną do niej kartą Mastercard pozwala płacić za granicą za zakupy i usługi właściwie w dowolnej walucie przeliczanej po kursach wymiany międzybankowej bez dodatkowych kosztów. 

 

Newsletter