Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Rozwiązanie "Kliknij, aby zapłacić" już działa. Visa dostosowała do niego pierwszych 10 tys. sklepów

Jeżeli macie dość wpisywania danych z karty podczas zakupów w internecie, rozwiązanie "Click to pay" ("Kliknij, aby zapłacić") powinno przypaść Wam do gustu

Alan Johnson, wiceprezes ds. rozwiązań cyfrowych Visy powiedział serwisowi PYMNTS, że już 10 tys. sklepów internetowych w Stanach Zjednoczonych zostało dostosowanych do akceptacji płatności w formule "Click to pay". Proces ten rozpoczął się w styczniu bieżącego roku i będzie kontynuowany także na innych rynkach.

Przeczytajcie także: Poznajcie SRC. Wkrótce tak będziecie płacić kartami w internecie

Rozwiązanie "Kliknij, aby zapłacić" to implementacja standardu SRC (Secure Remote Commerce) opracowanego przez EMVCo, instytucję założoną przez największe organizacje płatnicze na świecie. Z nowego standardu i sposobu płatności nie będzie korzystać wyłącznie Visa – rozwój w tym kierunku zapowiedziały już m.in. Mastercard, American Express czy Discovery. O tym, że wdrożenia tego typu będą miały miejsce, mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl jesienią ubiegłego roku.

Dlaczego ta zmiana jest istotna? Standard SRC ma ujednolicić i uprościć płatności kartami w sieci. Obecnie jest tak, że proces płacenia w sklepach stacjonarnych wygląda zawsze bardzo podobnie i jest dla klienta łatwy. W przypadku e-commerce agenci rozliczeniowi czy integratorzy płatności stosują różne procesy, oznaczenia albo bramki płatnicze, a konsumenci nierzadko muszą wpisać sporo danych, by coś kupić. Brak powtarzalności i czytelności może ich zniechęcać do ponownych zakupów. "Kliknij, aby zapłacić" ma to zmienić.

Przeczytajcie także: Kasy wirtualne zamiast taksometru. Rozporządzenia w czerwcu

Za sprawą "Click to pay" klient nie będzie musiał wprowadzać ręcznie informacji z karty albo przechowywać ich w przeglądarce. Obsługa ma być pozbawiona hasła, ale jednocześnie zachowane zostaną odpowiednie standardy bezpieczeństwa wynikające chociażby z przepisów dyrektywy PSD II. Johnson zwrócił uwagę na to, że ikona SRC widoczna na filmiku powyżej przypomina symbol przewijania do przodu i właśnie na tym ma polegać wdrażana obecnie zmiana.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies