Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Polski fintech Digital Fingerprints w gronie najbardziej obiecujących startupów z dziedziny cyberbezpieczeństwa

Startup, w który zainwestował mBank, rozwija system uwierzytelniania bazujący na biometrii behawioralnej

EU-Startups.com, jeden z najważniejszych portali internetowych zajmujących się sektorem startupów w Europie, umieścił polską firmę Digital Fingerprints w zestawieniu 10 najbardziej obiecujących biznesów z segmentu cyberbezpieczeństwa, które należy śledzić w 2020 roku. Wcześniej rozwiązaniami młodej firmy zainteresowały się mBank oraz ING.

Przeczytajcie także: Przyspieszenie podniesienia limitu na płatności bez PIN do 100 zł. Jest zgoda Visy

Digital Fingerprints powstał trzy lata temu, a założycielami byli Mateusz Chrobok, Sebastian Czarnota oraz Konrad Jopek. Startup oferuje rozwiązania uwierzytelniające wykorzystujące biometrię behawioralną oraz sztuczną inteligencję. Bazując na interakcji człowieka z komputerem, czyli sposobie, w jaki używana jest np. mysz, klawiatura czy touchpad, firma ma zapewniać ciągłe uwierzytelnienie.

Pod koniec 2018 roku rozwiązanie oferowane przez Digital Fingerprints wdrożono w mBanku (startup znajduje się w portfelu mAcceleratora, funduszu założonego przez mBank), a na początku tego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że z testami usługi ruszył bank ING. Z pomocą tego narzędzia instytucja chce analizować zachowanie klientów podczas korzystania z bankowości elektronicznej. Skonstruowany na tej podstawie profil użytkownika ma pozwolić wykryć w przyszłości oszusta, który spróbuje dostać się do e-bankowości klienta.

Przeczytajcie także: Mastercard zezwolił na podniesienie limitu płatności bez PIN

Digital Fingerprints to jedyny polski startup wyróżniony przez EU-Startups.com. Na liście znalazły się jeszcze firmy z Hiszpanii (Arengu), Francji (Datadome), Islandii (Authenteq), Niemiec (Passbase) oraz Szwajcarii (Immuniweb). Aż cztery pozycje zajęły biznesy brytyjskie, ulokowane w Londynie: Red Sift, Right of Reply, Senseon oraz OutThink. Działający od 2010 roku i śledzony przez setki tysięcy osób EU-Startups.com podkreśla, że silna pozycja Wielkiej Brytanii w zestawieniu nie jest dziełem przypadku – państwo to odgrywa dzisiaj ważną rolę w rozwoju cyberbezpieczeństwa.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies