Cyfrowe przelewy to najpopularniejszy sposób przekazywania pieniędzy za granicę z Polski
Na zlecenie Visy przeprowadzono badanie "Międzynarodowe przepływy środków: upowszechnienie cyfrowych przekazów pieniężnych w 2024 r.", które pomogło ustalić sposoby przesyłania środków finansowych za granicę, jak również powody tych transakcji oraz towarzyszące im opłaty.
Przeczytajcie także: Millennium odświeża aplikację
Badanie przeprowadzono online wśród 45 tys. nadawców i odbiorców przelewów w dwudziestu krajach, w tym w Polsce. W przypadku naszego kraju pokazało ono, że blisko jedna trzecia (31 proc.) mieszkających nad Wisłą cudzoziemców otrzymała ofertę darmowego przesłania pieniędzy za granicę, która tak naprawdę wiązała się z koniecznością poniesienia ukrytych opłat.
Najpopularniejszym sposobem przekazywania pieniędzy za granicę z Polski są cyfrowe przelewy. Na taką odpowiedź wskazało 50 proc. respondentów. Trzech na pięciu nadawców z Polski wysyła przelewy minimum raz w roku. Na opcję odbierania przekazów przynajmniej raz w roku wskazało 65 proc. ankietowanych. Ponad jedna czwarta (28 proc.) osób korzystających z przesyłania środków finansowych planuje częściej korzystać z cyfrowych zdalnych metod transferów pieniężnych.