Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Paymove zabiera się za maszyny z wrzutnikami monet. Polski fintech chce do nich wprowadzić proste płatności bezgotówkowe

Mikroprocesor Paymove connect i kod QR umożliwią płatność bez konieczności ściągania aplikacji i zakładania konta w usłudze

Firma Paymove rozwija kolejny produkt wykorzystujący w płatnościach kody QR. Paymove connect to mikroprocesor, który można podłączyć do automatów wykorzystywanych w handlu, rozrywce, gastronomii czy do ładowarek samochodów elektrycznych. Po integracji klient będzie mógł w nich płacić w prosty sposób z pomocą telefonu.

Przeczytajcie także: Balcia udostępni polskim klientom aplikację mobilną

Paymove connect można łączyć nie tylko z nowymi urządzeniami, ale też tymi leciwymi, które na razie nie przyjmują płatności bezgotówkowych. To może być bujak, na którym bawią się dzieci, np. w centrum handlowym, jak i klasyczna maszyna vendingowa z przekąskami i napojami. Firma zapewnia, że może wprowadzić cyfrowe płatności właściwie do każdej maszyny działającej w modelu prepaid. Obecnie prowadzony jest pilotaż na kilkudziesięciu maszynach, jednocześnie trwają rozmowy z kolejnymi podmiotami.

Jak to działa? Klient zainteresowany usługą skanuje znajdujący się na sprzęcie kod QR, który od razu prowadzi do płatności. Można je zrealizować z pomocą Blika, Apple Pay czy Google Pay. Wspomniany już procesor (dodanie go do urządzenia ponoć nie stanowi problemu), który cały czas jest podłączony do sieci, otrzymuje informację o transakcji i uruchamia urządzenie. Proces ten z perspektywy klienta nie wymaga pobierania aplikacji czy zakładania konta w usłudze.

Przeczytajcie także: Fiserv rozszerza usługę DCC

Rozwiązanie proponowane przez Paymove ma unowocześnić maszyny, które dzisiaj działają głównie za sprawą wrzutników monet, ale też stanowić alternatywę dla samoobsługowych terminali, które pojawiają się w takich produktach. Tańszą alternatywę: koszt urządzenia wynosi 300 zł netto, potem klient płaci miesięczny abonament (obecnie wynosi on 20 zł). Przedstawiciele Paymove przekonują, że to atrakcyjna propozycja.

Na koniec warto przypomnieć, że o firmie Paymove mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl na początku tego roku. Trójmiejski fintech wprowadza płatności cyfrowe, także z użyciem kodów QR, na parkingi przy dworcach PKP. W takim miejscu stawiana jest tablica z kodem QR, który klient skanuje smartfonem. Następuje przekierowanie do bramki płatniczej, w której wpisuje się numer tablicy rejestracyjnej i czas parkowania. Płatność realizuje się z pomocą Blika czy cyfrowego portfela.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies