Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
XTB zapowiada nowości na 2024 rok. Klienci będą mogli korzystać z cyfrowego portfela i karty wielowalutowej

Będzie też można kupować obligacje oraz odkładać środków w ramach IKE i IKZE

XTB, operator platformy inwestycyjnej, przedstawił wstępne wyniki finansowe za 2023 rok i przy okazji ogłosił plany na najbliższe kwartały. Zapowiedziano na przykład, że fintech dostarczy rozwiązania do codziennego zarządzania finansami – klienci będą mogli skorzystać z wirtualnego portfela oraz karty wielowalutowej.

Przeczytajcie także: Lloyds rezygnuje z bankowości mobilnej

Firma wyjaśniła, że chce stworzyć kompleksową platformę do zarządzania finansami – nie tylko inwestowania, ale też płatności, transakcji kartowych czy przelewów. Nowe rozwiązania trafią do istniejącej już aplikacji, a klient będzie mógł w prosty sposób przesyłać środki między rachunkami. Kontrolę wydatków czy inwestycji ułatwić mają powiadomienia push. Na razie podmiot nie zdradził szczegółów dotyczących tego przedsięwzięciu. Zapewnia jednak, że oferta będzie konkurencyjna wobec tego, co proponują inne duże fintechy.

Kolejna nowość zapowiedziana przez instytucję to inwestowanie w obligacje. Na razie klienci XTB mogą kupować powiązane z nimi ETF-y, ale pojawi się też opcja bezpośrednich inwestycji. Dotyczy to obligacji skarbowych (polskich, amerykańskich czy niemieckich), ale też korporacyjnych (firmy z bezpiecznym ratingiem).

Przeczytajcie także: mBank wprowadza prowizje za korzystanie z Blika i cashbacku

Klienci na platformie będą też mogli skorzystać z kont IKE (Indywidualne Konto Emerytalne) i IKZE (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego), których popularność rośnie. Dzieje się tak, ponieważ oszczędzający w ten sposób są zwolnieni z 19-procentowego podatku od dochodów kapitałowych (tzw. podatek Belki).

Wszystkich tych nowości można się spodziewać w 2024 roku.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies