W nowe przedsięwzięcie zaangażowała się m.in. Fundacja Polska Bezgotówkowa
Na Uniwersytecie Łódzkim utworzono nowe studia podyplomowe: Fintech. Kierunek powstał z myślą o finansistach, którzy chcą się podszkolić w zakresie nowych technologii oraz informatykach zainteresowanych wzmocnieniem kompetencji finansowych. W rozwój projektu zaangażowała się Fundacja Polska Bezgotówkowa, której prezeska, Joanna Erdman, zasiada w radzie programowej studiów.
Nowe studia podyplomowe współtworzą Uniwersytet Łódzki, Urząd Miasta Łodzi i FinTech Central Poland – łódzka społeczność sektora fintech. Ich twórcy przewidzieli 300 godzin zajęć, czyli dwa semestry. Nauka podzielona jest na 9 bloków tematycznych, a zajęcia odbywają się głównie w formule warsztatowej. W projekt zaangażowanych jest ponad 40 wykładowców oraz 11 firm partnerskich.
Kierunek Fintech adresowany jest do osób, które chcą założyć lub rozwinąć firmę na styku finansów i IT, ale też do pracowników instytucji finansowych oraz przedsiębiorstw technologicznych. W zamyśle twórców kierunku, absolwent może być analitykiem biznesowym, specjalistą w firmie ubezpieczeniowej czy pożyczkowej, ale też szefem startupu.
Zajęcia mają się skupiać m.in. na nauczeniu podstaw projektowania produktów i usług cyfrowych czy technik analizy danych, zapoznaniu studentów z obecnymi trendami w sektorze fintech, ale też z zasadami funkcjonowania rynków finansowych w otoczeniu prawno-regulacyjnym - zarówno polskim, jak i europejskim. Poruszony zostanie temat pozyskiwania finansowania czy prezentacji koncepcji biznesowej przed inwestorem
Fundacja Polska Bezgotówkowa zaangażowała się również w Akademię EKF, czyli element Europejskiego Kongresu Finansowego. To projekt skupiający wyróżniających się studentów i młodych absolwentów z Polski i zagranicy. Akademia ułatwia kontakt z ludźmi biznesu i ekspertami z dziedziny gospodarki. W tym roku w ramach tego przedsięwzięcia 101 studentów weźmie udział w Europejskim Kongresie Finansowym odbywającym się w dniach 5-7 czerwca w Sopocie.