Rachunki wspólne Revoluta mają też pewne mankamenty, o których warto pamiętać w momencie zlecania transakcji
Revolut poinformował o wdrożeniu na europejskim rynku, w tym w Polsce, kolejnej wersji swojej aplikacji – dotyczy to zarówno platformy iOS, jak i Androida. Wśród wprowadzanych nowości są konta dla par: Joint Accounts. Rozwiązanie pozwala klientom utworzyć dodatkowy rachunek w apce. Będzie on władnością dwóch osób, przy czym nie musi to być małżeństwo.
Nowa usługa nie jest niespodzianką – mogliście o niej przeczytać w serwisie cashless.pl jeszcze w połowie lutego. Fintech zachęcał wówczas wybranych klientów do zapisania się na liście oczekujących na to rozwiązanie i testowania go na wczesnym etapie. Teraz firma potwierdziła, że wspólny rachunek mogą utworzyć wszyscy zainteresowani tym krewni, znajomi, współlokatorzy czy partnerzy.
Aby to zrobić, obie strony muszą być klientami Revoluta i zaktualizować aplikację do nowej wersji obsługującej funkcję Joint Accounts. Firma zaznacza także, że obie osoby muszą mieć konta osobiste zarejestrowane w tym samym kraju, przez ten sam podmiot lub oddział Revoluta. Współwłaściciele rachunku nie mogą mieć innego konta wspólnego brytyjskiego fintechu. Warto też dodać, że konta mają litewskie numery IBAN. W efekcie, doładowania z rachunku głównego w Revolucie są darmowe, jednak pozostałe przelewy będą traktowane jak zagraniczne.
Niedawno w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o podnoszeniu cen przez Revoluta. W tekście pojawił się wątek wspólnych rachunków. Otóż limity i korzyści dla osób korzystających z takich kont pozostają indywidualne i niezależne. Jeżeli zatem współwłaściciele konta wspólnego korzystają z różnych planów, ich limity i korzyści na koncie wspólnym także będą się różnić. W przypadku gdy współwłaścicielami konta są klienci z planami Standard i Metal, operacje powinna zlecać osoba z Metalem (jej nie obowiązują np. limity na darmowe przewalutowanie).
Na początku listopada 2022 roku Revolut udostępnił w swojej aplikacji funkcję czatu. Z jego pomocą klienci mogą przesyłać wiadomości tekstowe i graficzne, prosić innych o przelew lub go inicjować. Teraz fintech wprowadza komunikator w wersji grupowej. Funkcja pozwala kilku osobom omawiać i wyjaśniać w aplikacji Revolut szczegóły płatności. W Revolut Chat wszystkie wiadomości są szyfrowane, a jeśli klienci nie planują korzystać z tego narzędzia, mogą je wyłączyć w sekcji "Bezpieczeństwo i prywatność".
Firma informuje też o usprawnieniach w zakresie UX (doświadczenie użytkownika). Oznacza to np. możliwość dostosowania wyglądu ekranu głównego aplikacji do swoich potrzeb za sprawą konfigurowalnych skrótów.