Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mastercard przejmuje Baffin Bay Networks. Dzięki temu chce zwiększyć cyberbezpieczeństwo klientów

Szwedzka firma tworzy rozwiązania chmurowe, które poprawiają ochronę aplikacji i stron internetowych

Mastercard poinformował o przejęciu Baffin Bay Networks – szwedzkiej firmy świadczącej usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa. Amerykańska organizacja przekonuje, że w ten sposób chce zwiększyć bezpieczeństwo swoich klientów i to w skali globalnej. Strony nie ujawniły warunków transakcji.

Przeczytajcie także: Biedronka wprowadza cashback

Baffin Bay Networks to firma powstała w poprzedniej dekadzie, dostarczająca rozwiązania chmurowe z zakresu cybebezpieczeństwa. W założeniu mają one obniżać zagrożenie cyberatakami wymierzonymi w strony internetowe oraz aplikacje. Zautomatyzowane narzędzie ma utrudnić cyberprzestępcom np. pozyskanie wrażliwych danych czy zniszczenie cyfrowej infrastruktury. W rozwiązaniu wykorzystano atuty uczenia maszynowego, ale też zespół ekspertów monitorujących zagrożenia w sieci.

Przeczytajcie także: Złodzieje podszywają się pod VeloBank

Przed trzema laty mogliście przeczytać w serwisie cahless.pl, że Mastercard otwiera w belgijskim Waterloo Centrum Cyberbezpieczeństwa. Był to pierwszy tego typu obiekt, w który organizacja zainwestowała poza Ameryką Północną. Zadaniem Centrum jest wspieranie współpracy podmiotów z sektora publicznego, prywatnego i organów regulacyjnych, a w konsekwencji zwiększenie odporności europejskich przedsiębiorstw na cyberzagrożenia.

Warto też przypomnieć, że Baffin Bay Networks to kolejny szwedzki startup, w który zainwestowała amerykańska organizacja płatnicza. Pod koniec 2019 roku okazało się, że Mastercard zainwestował w Doconomy. Firma pozwala monitorować ślad węglowy transakcji wykonywanych przez konsumentów i zrozumieć, jak codzienne decyzje wpływają na emisję CO2 i wynikające z tego ocieplenie klimatu.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies