Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Visa i Mastercard mniej zainteresowane kryptowalutami. To pokłosie zeszłorocznych skandali

Potentaci rynku finansów chcą poczekać aż rynek krypto doczeka się większych regulacji i stabilizacji

Amerykańskie organizacje płatnicze wstrzymują się z nowymi partnerstwami z podmiotami z rynku kryptograficznego – informuje o tym Agencja Reutera, powołując się na dobrze poinformowane źródła w Visie i Mastercardzie. Ma być to spowodowane poważnymi problemami, z jakimi rynek ten zderzył się w 2022 roku.

Przeczytajcie także: Klarna w 2022 roku zanotowała stratę w wysokości 1 mld dolarów

Jesień poprzedniego roku na globalnym rynku krypto upływała pod znakiem upadku giełdy FTX – jednego z największych podmiotów w tej branży. Wstępne ustalenia wskazywały, że twór ten był piramidą finansową, z której wyprowadzono miliardy dolarów. Niedługo potem o upadłości informował inny gracz z tego rynku: BlockFi. Także w listopadzie Visa zerwała umowę z FTX – co ciekawe, nastąpiło to kilka tygodni po ogłoszeniu rozszerzenia współpracy.

Przeczytajcie także: Revolut pierwszy raz z zyskiem

Obecnie Visa i Mastercard wstrzymują start produktów i usług związanych z kryptowalutami – amerykańscy potentaci poczekają na poprawę sytuacji na rynku i zmiany regulacyjne. Anonimowy pracownik Visy przekonywał w rozmowie z Agencją Reutera, że branżę krypto czeka spory wysiłek, nim wejdzie do głównego nurtu rynku finansów. Jednocześnie zapewnił, że jego firma nadal interesuje się tą branżą. Z kolei przedstawiciel Mastercarda poinformował, że korporacja skoncentruje się na technologii blockchain i wykorzystaniu jej w rozwiązywaniu bieżących problemów.

AKTUALIZACJA

Do informacji podanych przez Agencję Reutera odniósł się za pośrednictwem Twittera Cuy Sheffield - szef segmentu kryptograficznego w Visie. Menedżer przekonuje, że organizacja płatnicza nie zmieniła planów i nadal zamierza współpracować z podmiotami z branży krypto, także z nowymi partnerami. Zwłaszcza w zakresie płatności tzw. stablecoinami.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies