Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Identt upraszcza weryfikację dla użytkowników e-dowodu. Potwierdzą swoją tożsamość PIN-em

Wcześniej wrocławski fintech stosował identyfikację posiadacza dowodu elektronicznego przez selfie

Firma technologiczna Identt poinformowała o nowej możliwości weryfikacji tożsamości – wrocławski podmiot wykorzystuje w niej numer PIN nadany dowodom osobistym z warstwą elektroniczną. Startup zapewnia, że umożliwi to jeszcze szybszą i łatwiejszą identyfikację użytkownika.

Przeczytajcie także: Credit Agricole poszerza sieć placówek bezgotówkowych

Identt umożliwiał już wcześniej potwierdzanie tożsamości w przypadku dowodów bez warstwy elektronicznej oraz e-dowodów, którym nie nadano PIN. Stosowany jest wówczas certyfikat obecności, czyli po prostu biometryczne potwierdzenie z pomocą selfie – takie rozwiązanie zastosowano np. w przypadku zakładania konta w banku Pekao, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl.

Nowość dotyczy e-dowodów, które ów PIN posiadają. Z jego pomocą posiadacz dokumentu będzie mógł potwierdzić swoją tożsamość lub złożyć podpis elektroniczny. Firma technologiczna zapewnia, że rozwiązanie może być użyte w ramach aplikacji partnera (np. banku) i nie będzie konieczne przełączanie się między różnymi programami. To nie tylko upraszcza cały proces, ale też czyni go bardziej bezpiecznym.

Przeczytajcie także: Portmonetka ze statusem instytucji płatniczej

Na koniec warto przypomnieć, że e-dowody wydawane są od 2019 roku. Do dzisiaj wydano ich ok. 11 mln. Taki dokument pozwala na tradycyjną identyfikację, ale daje też dostęp do funkcji elektronicznych. Korzystanie z nich umożliwia także aplikacja eDO App autorstwa PWPW.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies