Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Czy recykling kart płatniczych jest możliwy? Santander uważa, że tak i testuje w oddziałach specjalne urządzenia

Santander w ramach pilotażu dostarczył do kilku swoich oddziałów ręcznie napędzane niszczarki do kart. Plastik ma zostać ponownie wykorzystany

Santander uruchomił pilotaż recyklingu plastikowych kart – nie tylko tych używanych w płatnościach, ale też np. lojalnościowych. W kilku oddziałach banku ustawiono ręcznie napędzane niszczarki, z których mogą korzystać klienci. Zebrany w ten sposób surowiec zostanie ponownie wykorzystany.

Przeczytajcie także: Zmiany w PeoPay dla nastolatków

Niszczarki pojawiły się w Bolesławcu (Bankowa 12), Poznaniu (Plac Andersa 5), Warszawie (al. Jana Pawła II 17), a także we Wrocławiu (Rynek 9/11). Z zebranego w maszynach plastiku powstaną półki na książki, które bank chce dostarczyć do szpitali.

Co ciekawe, Santander zainicjował tę akcję nie tylko w Polsce, ale także w Wielkiej Brytanii. Na Wyspach niszczarki pojawią się w blisko 30 oddziałach, a pilotaż ma potrwać pół roku. Jednocześnie bank zwrócił uwagę na skalę problemu: tylko w Wielkiej Brytanii w obiegu znajduje się obecnie ponad 90 mln kart debetowych oraz 60 mln kart kredytowych, które zazwyczaj powstają przy użyciu plastiku, metalu, atramentu czy rozpuszczalników.

Przeczytajcie także: Carrefour rozszerza opcje dostawy

Santander nie jest jedynym bankiem, który podjął działania prośrodowiskowe. W Polsce zrobiły to także Credit Agricole czy BNP Paribas, a mBank niedawno chwalił się, że wydał pół miliona kart, które w 85 proc. składały się z plastiku pochodzącego z recyklingu. W przyszłym roku w ofercie tej instytucji mają się znaleźć karty w całości wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Warto jednak pamiętać, że działania banków w sprawie redukcji zużycia plastiku mają znaczenie symboliczne. Na przykład dzięki wspomnianej wyżej decyzji mBanku udało mu się zaoszczędzić rocznie 2 tony plastiku, podczas gdy przemysł opakowaniowy zużywa go w tym czasie 3,5 mln ton.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies