Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Nowe podmioty na liście MIP. Wśród nich Wirtualne Kasy Fiskalne

Z rejestru wykreślono spółkę Partneria, która trafiła na listę KNF przed rokiem

Do listy małych instytucji płatniczych dodano kilka nowych podmiotów. Łącznie w rejestrze KNF pojawiło się 137 firm, ale trzeba zaznaczyć, że trzynaście z nich zostało już z niego wykreślonych. Dzisiaj do zestawienia dołączono warszawskie spółki Wirtualne Kasy Fiskalne oraz Talaros. Ta druga powstała latem 2021 roku i działa w branży internetowej. Wśród świadczonych usług zgłoszonych KNF wymieniła m.in. wydawanie instrumentów płatniczych czy przyjmowanie i wypłacanie gotówki z rachunku.

Przeczytajcie także: Koniec aplikacji, serwisu i karty up and go

Firma Wirtualne Kasy Fiskalne tworzy z kolei "czysto software’owe rozwiązania fiskalne", które mają stanowić alternatywę dla tradycyjnych kas. Aplikacja Wirtualna Kasa Fiskalna Online może być zainstalowana na urządzeniu z Androidem i służyć do rejestrowania sprzedaży czy wystawiania paragonów. Klient musi się zarejestrować w portalu klienta i opłacić licencję, by móc z niej korzystać. Z kolei Wirtualna Drukarka Fiskalna Online służy do automatycznego wystawiania paragonów fiskalnych do zamówień przetwarzanych w używanych już urządzeniach. Sprzęt zastępuje po prostu tradycyjną drukarkę fiskalną.

Kilka dni temu do rejestru KNF trafiła z kolei spółka MTSoft. Firma z siedzibą w Krakowie powstała kilka lat temu i działa na rynku usług IT. Na stronie KNF w zakresie usług świadczonych przez ten podmiot wspomina się m.in. o obsłudze autoryzacji i przesyłaniu do wydawcy instrumentu płatniczego lub systemów płatności zleceń płatniczych płatnika lub akceptanta, mających na celu przekazanie akceptantowi należnych mu środków.

Przeczytajcie także: iTaxi wprowadza nową usługę: iPaczka

Jednocześnie z rejestru usunięto spółkę Partneria. To krakowska firma założona w 2019 roku. Na listę MIP trafiła przed rokiem, w serwisie cashless.pl mogliście wówczas przeczytać, że pod marką Blockchain Software House świadczy ona m.in. usługi analizy i konsultingu IT czy tworzenia stron i aplikacji mobilnych.

Status MIP umożliwia podjęcie działalności płatniczej bez konieczności zdobywania licencji krajowej instytucji płatniczej (KIP). Jego uzyskanie jest szybsze, łatwiejsze i mniej kosztowne w porównaniu z KIP. Mała instytucja płatnicza ma jednak ograniczenia: może działać wyłącznie na terenie Polski, a jej obroty nie powinny przekraczać 1,5 mln euro miesięcznie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies