Użytkownik może rozłożyć zobowiązanie na 3,6,9 lub 12 rat
Firma PragmaGO udostępnił szerokiemu gronu klientów nową usługę polegającą na finansowaniu podatków. Mogą z niej skorzystać zarówno spółki, jak i osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Fintech wyjaśnia, że obecnie pomaga sfinansować nieprzeterminowane podatki dochodowe (PIT, CIT), VAT oraz składkę ZUS przedsiębiorcy. Z czasem powinna się też pojawić opcja opłacania składek ZUS pracowników.
Jak przebiega ten proces? Przedsiębiorca wypełnia formularz, w którym wskazuje, w ilu ratach chce spłacić zobowiązanie wobec PragmaGO (od 3 do 12). W kolejnym kroku następuje weryfikacja tożsamości klienta i automatyczny scoring. Użytkownik rozwiązania poznaje ofertę, którą może zatwierdzić SMS-em. Środki trafiają na jego konto. Wszystko odbywa się online. Jeżeli ktoś korzystał już z innych usług PragmaGO, wniosek o odroczenie terminu płatności może złożyć w Strefie Klienta.
Pilotaż rozwiązania ruszył przed rokiem. Mogli z niego korzystać klienci internetowego biura rachunkowego Infakt.pl oraz część użytkowników platformy fakturownia.pl. W tym czasie z usługi skorzystało około 500 firm, większość z nich kilkukrotnie. Podjęto zatem decyzję o uruchomieniu narzędzia szerzej, także w innych kanałach: internetowym, brokerskim oraz partnerskim. W najbliższym miesiącu PragmaGO planuje zacząć dystrybuować produkt poprzez biura rachunkowe (zarówno te stacjonarne, jak i internetowe). Podmioty te mogą polecać swoim klientom dodatkową usługę i w ten sposób inkasować prowizję.
Spółka PragmaGO to niebankowa instytucja finansowa, która dostarcza kapitał mniejszym przedsiębiorcom i pomaga im zachować płynność. Oferuje m.in. faktoring online, czyli płatności za fakturę zaraz po jej wystawieniu. Firma inwestuje w nowe technologie i dostarcza rozwiązania finansowe swoim partnerom. Rok temu okazało się, że fintech zostanie wycofany z giełdy. Podmiotem kontrolującym firmę stał się Polish Enterprise Fund VIII, fundusz zarządzany przez Enterprise Investors. Nowy inwestor i związane z tym dokapitalizowanie mają przyspieszyć rozwój fintechu.