Zmiany w Radzie Nadzorczej KIR. Robert Klepacz nowym przewodniczącym

Zmiany w Radzie Nadzorczej KIR. Robert Klepacz nowym przewodniczącym

Dodano: 17/07/2017 - 13:01

Wśród członków rady KIR-u pojawiły się ponadto jeszcze dwa nowe nazwiska

Rada Nadzorcza KIR-u składa się z przedstawicieli udziałowców spółki, czyli przede wszystkim działających na polskim rynku banków komercyjnych. W ubiegłym tygodniu wybrano skład tego gremium na następną, dziesiątą kadencję. Większość członków, którzy się w nim znaleźli, to osoby pełniące te funkcje w poprzedniej kadencji. Ale są trzy nowe nazwiska.

Przeczytajcie także: Paweł Widawski w zarządzie Polski Bezgotówkowej

Przede wszystkim wybrano nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej KIR-u. Miejsce Adama Tochmańskiego, dyrektora departamentu systemu płatniczego w Narodowym Banku Polskim, zajął zastępca tego departamentu Robert Klepacz. Z ramienia Związku Banków Polskich pojawił się z kolei Włodzimierz Kiciński, wiceprezes ZBP. Zastąpił Mieczysława Groszka, który opuścił stanowisko wiceszefa ZBP i został prezesem fundacji Polska Bezgotówkowa.

Przeczytajcie także: Maciej Biniek odszedł z PayU

Trzecie nowe nazwisko w składzie Rady Nadzorczej KIR-u to Maciej Reluga, członek zarządu BZ WBK. Wcześniej w imieniu tego banku działalność spółki zarządzającej m.in. systemem Elixir nadzorował Maciej Pietrucha. Pozostali członkowie RN KIR-u to: Piotr Kasznik z Millennium, Jarosław Mastalerz z mBanku, Piotr Miałkowski z Pekao, Zygmunt Miętki z SGB, Maciej Palej z BPS, Czesław Piasek z Handlowego, Elżbieta Witkowska - Hasny z BGŻ BNP Paribas, Maciej Wyszoczarski z PKO oraz Alicja Żyła z ING.

Kategoria: Ludzie
Tagi:

Newsletter