Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy wspierający
Partnerzy merytoryczni
Partnerzy strategiczni
Po 11 latach mPay wraca z płatnościami za parkowanie w Warszawie

Spółka podpisała umowę z operatorem stołecznej strefy płatnego parkowania

Operator aplikacji mPay poinformował, że podpisał umowę na obsługę płatności mobilnych za postój w warszawskiej strefie płatnego parkowania. Oznacza to, że już od 1 stycznia 2025 r. kierowcy parkujący w centrum Warszawy będą mogli płacić za postój za pośrednictwem aplikacji mPay.

Przeczytajcie także: Zagłosujcie na Cashless Pay 2024

Dla mPay to duże wydarzenie, gdyż przez wiele ostatnich lat spółka walczyła o możliwość obsługi warszawskiej, największej w Polsce, strefy płatnego parkowania. Niestety, z różnych powodów bez sukcesu a miasto utrzymywało swego rodzaju monopol na obsługę płatności mobilnych za parkowanie, na czym korzystał głównie SkyCash. Podpisanie umowy stało się możliwe dzięki zmianie podejścia władz Warszawy do kwestii konkurencji, o czym mogliście przeczytać w tekście Szykują się duże zmiany w płatnościach mobilnych za parkowanie w Warszawie. Lista operatorów aplikacji ma być otwarta.

Stolica zdecydowała, że każdy operator aplikacji, który spełni odpowiednie warunki (np. umożliwi geolokalizację), będzie mógł podpisać umowę na obsługę płatności w strefie. Kwestiami formalnymi zajmować się będzie firma City Parking Group, która ma umowę z miastem na kompleksowe zarządzanie strefą (nie tylko w zakresie płatności mobilnych, ale zajmuje się także obsługą parkomatów). Tym sposobem mPay po kilkunastu latach wraca z płatnościami za parkowanie w Warszawie.

Przeczytajcie także: Oto 100 największych, polskich firm w branży płatniczej

To nie oznacza oczywiście, że mPay będzie jedynym operatorem płatności mobilnych w stołecznej strefie płatnego parkowania. Inni dostawcy tego rodzaju usług, w tym administratorzy aplikacji, które aktualnie obsługują płatności mobilne w Warszawie (SkyCash, Flowbird i Mobilet), po spełnieniu warunków również mogą podpisać umowę z CPG. Poza tym sama CPG posiada aplikację mobilną, która od stycznia prawdopodobnie także będzie wykorzystywana do opłacania parkowania w centrum Warszawy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.
Promocje

Booksy przyzna 20 zł za zakup karty podarunkowej, jeśli zapłacicie kartą Visa

Środki zgromadzone na karcie podarunkowej można wykorzystać przy rezerwacji wizyty za pośrednictwem Booksy

Nasza Cashlesspedia

Wpisz w pole i wyszukaj termin, którego definicja Cię interesuje:
lub przeglądaj:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies